W dniu 7.04.2016 w hali widowiskowo sportowej w Resku odbył się półfinał wojewódzki w minikoszykówce chłopców szkół podstawowych.

SP RESKO
SP Nr 16 Szczecin
SP Nr 5 Stargard
SP Nr 3 Myślibórz

Reprezentacja SP Resko w pierwszym meczu bez większych problemów poradziła sobie z reprezentacją Myśliborza.
Końcowy wynik meczu 30 - 12 dla Sp Resko.

W meczu o pierwsze miejsce SP Resko zmierzyło się z faworyzowaną i bardziej doświadczoną drużyna z SP 16 w Szczecinie.

Adepci Basket Akademi Resko nie przestraszyli się swoich rywali i wygrali pierwszą kwartę meczu. Niestety słabsza gra w obronie w drugiej kwarcie dała przeciwnikom przewagę, której chłopcy nie zdołali juz odrobić w dalszej części meczu. Mecz zakończył się wynikiem 43 -27 dla SP Szczecin. Niemniej nasza reprezentacja wykazała się wzorową postawą walcząc do ostatnich sekund spotkania. Za co należą się im ogromne gratulacje.

SP Resko zajęło II MIEJSCE W TURNIEJU PÓŁFINAŁOWYM IMS, a tym samym uzyskało historyczny awans do finału wojewódzkiego w minikoszykówce.