Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

8 kwietnia 2017 r. w Kohtla – Jarve odbyły się Mistrzostwa Estonii KWF z udziałem 110 zawodników z 4 krajów ( Estonii , Litwy, Łotwy i Polski).

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonali przedstawiciele Urzędu Miasta Kohtla – Jarve oraz szef KWF Estonia sensei Aleksiei Korikov. Polskę podczas tego turnieju reprezentowało 14 zawodników z klubów Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko , Mielna oraz Sieradza.

Zawodnicy z Polski zdobyli ogólnie 14 medali. Klub z Reska reprezentowało pięcioro zawodników, każdy z nich spisał się znakomicie i stanął na podium: srebrne medale wywalczyli - Julia Kała 8-9 lat +35 Resko, Julia Smolińska 10-11 lat -45kg Resko, Filip Kobylicki 14-15 lat -55kg Resko, brązowe medale: Kacper Gawłowski 8-9 lat -35kg Resko, Szymon Dusza 12-13 lat +55kg Resko. Organizatorem była Estońska Organizacja KWF kierowana przez sensei Aleksiei i Marike Korikov.

Wszystkim zawodnikom składamy ogromne gratulację za osiągnięcia oraz za wytrwałość w podróży, nie każdy na wesoło zniesie 50 godzin jazdy busem. Jesteście wielcy. Dodatkową korzyścią ze startu w Estonii jest zapowiedź przyjazdu na turniej w Resku, który odbędzie się 27.05.2017 r. ekip z Estonii, Łotwy oraz Litwy.