Dzisiaj (17.04), około godziny 12.40 na drodze wojewódzkiej nr 152 Resko - Płoty dachowało osobowe KIA. Autem podróżowały dwie osoby.

Kierujący pojazdem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad swoim pojazdem.

Następnie zjechał z drogi, wpadł w miękkie pobocze i wylądował na dachu w przydrożnym rowie. Kierowca i pasażerka wyszli z pojazdu o własnych siłach, ich obrażenia okazały się powierzchowne, nie potrzebowali pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Policko, jest to odcinek drogi w którym bardzo często dochodzi do podobnych do dzisiejszej sytuacji.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej OSP Resko i JRG Łobez, policja Resko oraz zespół ratownictwa medycznego z Reska.

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Komentarze  

nieznajoma
-8 # nieznajoma 2017-04-17 20:34
Prędkość była dostosowana do warunków panujących na jezdni. Nie piszecie takich bredni. pojazdu nie kierowała osobą która ma od nie dawna prawo jazdy tyko osób ktora ma uprawnienia pewnie od kilkunastu lat. Najlepiej wszystko zrzucić na kierowcę a może to z drogą jest coś nie tak skoro to nie była pierwsza taka sytuacja gdzie na tym odcinku drogi dochodzi do wypadku drogowego... Zdrówka dla kierującego pojazdem i pasażerski.
Zgłoś administratorowi
Mariusz
+7 # Mariusz 2017-04-18 07:28
Z drogą jest wszystko ok tylko jak się "zapiernicza" ile fabryka dała to takie są skutki.
Znam ten odcinek bo kilkanaście lat codziennie nim do pracy jeżdżę i widziałem wiele aut w rowie. Tam jest ograniczenie do 70 km/h i to chyba nie dlatego by oglądać widoki za oknem.
Więc zaryzykuję i postawię 100:1 że prędkość była za dużo a nawierzchnia za ślizga (czyt. MOKRA)
Zgłoś administratorowi
nieznajoma
-12 # nieznajoma 2017-04-18 09:42
Tak tak mieszkańcy zawsze będą bronili swoich dróg bo oni po nich jeżdżą i im sie nigdy nic nie stało.A jak człowiek jedzie pierwszy raz na danym odcinku drogi to sie dostosowuje do przepisów panujących na niej. No i skoro widziałeś na tym odcinku wiele aut w rowie to chyba coś musi być na rzeczy nie sądzisz? Nie oceniaj kierowcy bo nie wiesz jaką miał prędkość o tym wie tylko on i policjanci. Skoro jeździsz po tym odcinku drogi codziennie to nie ośmielę się powiedzieć że z pewnością Ty również nie stosujesz się do przepisów panujących na tym odcinku drogi bo ją znasz a czlowiek który jedzie po niej pierwszy raz zachowuje sie zupełnie inaczej.
Zgłoś administratorowi
Mariusz
+10 # Mariusz 2017-04-18 13:59
Jesteś "nieznajoma" takim samym "lajkonikiem" jak inni niedzielni kierowcy. Samochody w rowie które widziałem to brawura, brak wyobraźni i wiara że ma się jeszcze kilka żyć w zapasie.
Nie tylko systemy ABS, ASR,ESP i ilość koni pod maską decydują o powodzeniu na drodze....w głównej mierze decyduje jednak doświadczenie i umiejętność oceny sytuacji . Tu tego zabrakło jak sądzę i nie ma tu znaczenia czy jedzie się tą drogą 50-ty czy pierwszy raz....dostosowanie prędkości do warunków i przepisów ....
Zgłoś administratorowi
M
+7 # M 2017-04-20 05:35
Nie wystarczy mieć pod maską trzeba mieć jeszcze pod kopułą dobrze poukładane
Zgłoś administratorowi
alkoholik
+3 # alkoholik 2017-04-20 14:04
To że nie dostosował prędkości to pewne. Wątpliwe czy lepsza droga powodowałaby mniej wypadków...
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.