Wysoce prawdopodobne jest, że szpital w Resku zostanie przejęty przez Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie. W sprawie podpisano list intencyjny.

Stronę powiatu łobeskiego w podpisaniu dokumentu reprezentowali: starosta łobeski Paweł Marek oraz wicestarosta Grażyna Karpowicz. Ze strony samorządów gminnych o współpracy zapewnili: burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński oraz burmistrz Nowogardu – Robert Czapla.

W liście, który podpisał również Kazimierz Lembas – dyrektor szpitala w Nowogardzie czytamy m.in.: „strony (...) oświadczają, że są zainteresowane współpracą w prowadzeniu przez Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie działalności medycznej w szpitalu w Resku. (...) Strony oświadczają, że ich celem jest osiągnięcie jak najwyższego poziomu usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia z korzyścią dla mieszkańców powiatu łobeskiego”.

Jak powiedział Kazimierz Lembas – dyrektor nowogardzkiej placówki, jest plan, aby w szpitalu w Resku stworzyć m.in. oddział chirurgiczny i ginekologiczny.

Resko24.pl/Gazetalobeska.com

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.