Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku w hali MOSiR w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”, którego organizatorem był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach. Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Wajgelt (5 dan), a sędzią technicznym shihan Janusz Piórkowski (5 dan).

Gościem honorowym turnieju był wiceprezes Polskiego Związku Karate – shihan Andrzej Drewniak. W rywalizacji sportowej w Żorach brało udział blisko 350 zawodników z województw dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko reprezentowało siedmioro zawodników w konkurencjach kumite i kata: Filip Kubalak, Julia Kała, Amelia Marusik, Kacper Gawłowski, Julia Smolińska, Szymon Dusza, Filip Kobylecki. Tym razem do strefy medalowej udało się wejść tylko jednemu zawodnikowi.

3 miejsce w kumite semi kontakt młodzików 12-13 lat zajął Szymon Dusza który dostał się również do finału Kata gdzie zajął 5 miejsce. Do finałów kata weszła również Julia Kała zajmując ostatecznie 6 miejsce.

Uczestnictwo zawodników naszego klubu w zawodach o tak wysokim poziomie pozwala nam systematycznie podnosić swoje umiejętności . Zdobyliśmy kolejne doświadczenie i wiemy że,eby osiągnąć sukces należy ciężko i systematycznie pracować. Kolejne zawody z udziałem naszych sempai odbędą się na naszej ziemi 27 maja w hali sportowej w Resku. Osu !!!