Tradycji więc stało się za dość – deszcz nieodmiennie towarzyszący organizacji „Nocy Świętojańskiej” trochę dał się we znaki. Pomimo pogody, mieszkańcy grodu Borków i Widantów, bawili się do późnych godzin wieczornych. 

Tegoroczna "Noc Świętojańska i Dni Reska" rozpoczęła się od animacji dla dzieci które przygotowała i przeprowadziła grupa T z Torunia. Później swój program artystyczny zaprezentowały dzieci z terenu gminy Resko. Teren parku miejskiego zamienił się w wielki i kolorowy plac zabaw dla dzieci i tych nieco starszych. 

Entuzjaści kolorowych twarzy mogli zażyczyć sobie malunek na buzi wg własnego pomysłu. Wśród przybyłych na imprezę krążył, niezmordowany w upale, olbrzymi pluszowy Pan Lew i nastawiając ostre pazury chętnie fotografował się ze wszystkimi, którzy chcieli mieć go przy sobie na zdjęciu.

Udało się również odnaleźć "kwiat paproci", tegorocznym szczęściarzem okazał się druh z OSP Resko.

Około godziny 16 rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy wystąpił zespół EX-VIBE i to był początek dobrej tanecznej zabawy. Kolejne zespoły STEREO i ELLIXIR jeszcze bardziej wprawiały mieszkańców Reska w dobry, zabawowy humor. Część osób bawiło się tak dobrze, że swój popis taneczny zaprezentowali bezpośrednio na scenie. Oczywiście wszystko udało nam się uwiecznić.

Po koncertach zespołów, swój program zaprezentowała młodzież z Reska, w ramach II edycji "Reskiej Wiosny Poezji". Zaraz po tym przyszła kolej na inscenizację sobótkową w wykonaniu uczniów reskich szkół, którzy przy blasku pochodni i świec rozświetlających niesione wianki, w korowodzie mieszkańców, przeszli nad Regę, by puścić wianki na wodę, z myślą, że przyniosą szczęście wszystkim, a w szczególności pannom, szukającym miłości.

Tuż po inscenizacji sobótkowej przyszedł czas na pokaz laserowy. W zupełnych ciemnościach, wszyscy obserwowali piękne efekty które  można uzyskać wykorzystując muzykę i świtało.

Warto wspomnieć, że swoje stanowisko prezentowała Grupa Rekonstrukcyjno - Historyczna "MILITARNI". Oczywiście największą popularnością cieszyła się strzelnica. W czasie festynu, kolejna grupa pasjonatów, czyli Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców, po raz kolejny realizowało aktywację radiową Reska. Z ustawionej na terenie parku stacji nadawczej, nawiązano kilkaset łączności z innymi operatorami z kraju i zagranicy promując nasze miasteczko.

Impreza zakończyła się zabawą taneczną która trwała, aż do 2.30. Być może w przyszłym roku, pogoda złamie tradycje i w końcu podczas Dni Reska będziemy mieli słońce. Poniżej obszerna fotorelacja portalu Resko24.pl.

Do zobaczenia za rok!

Relacja fotograficzna:

Więcej zdjęć: facebook.com/resko24

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.