30 czerwca upłynął termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w 2018 r. Znamy już propozycję mieszkańców na wydanie 100 000 zł i budowę m.in. muszli koncertowej, muzeum, albo kąpieliska. Zapoznajcie się z pozostałymi pomysłami i zagłosujcie. Który jest najlepszy?

Jak poinformował Urząd Miejski w Resku wyłoniono wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców Reska, spełniające wymagania „Regulaminu budżetu obywatelskiego". Poniżej prezentujemy pomysły na lokalne inwestycje:

 1. „Mała muszla koncertowa" park miejski
 2. „Wybudowanie żółtego szlaku historycznego w Resku" — teren całego miasta w różnych miejscach miasta ustawienie rzeźb np. Sydonii, garncarza, Vidanta itp.
 3. W ramach zadania, o którym mowa w punkcie 1 — teren całego miasta „Wprowadzenie technologi kodów QR przy tablicach informacyjnych"
 4. „Muzeum Regionalne w Resku" centrum miasta
 5. „Wypożyczalnia rowerów" centrum miasta
 6. „Kąpielisko miejskie w Resku" Rzeka Rega
 7. „Lodowisko" - sztuczne ul. Mickiewicza
 8. „Mobilny park nauki" budynek Szkoły Podstawowej
 9. „Remont mostków prowadzących przez Regę wraz z 2 mosty na Redze zlokalizowane na terenie rozbudową infrastruktury turystycznej" miasta
 10. „Rewitalizacja przestrzeni przystanków autobusowych miasto Resko w m. Resko"
 11. „Dokończenie odnawiania parku miejskiego — poszerzenie park miejski i utwardzenie alejek do nasypu kolejowego"
 12. „Miejsca pracy" - np. supermarket miasto Resko 

Projekt, który uzyska największe poparcie mieszkańców (najwięcej głosów), wpisywany zostanie do budżetu gminy Resko na rok 2018 i zrealizowany w tym roku. Głosować mogą mieszkańcy Reska, którzy ukończyli 16 lat i stale zamieszkują w Resku.

Zachęcamy mieszkańców Reska do oddawania głosów na wybrane zadanie. O tym, który z projektów będzie wybrany do realizacji, zdecydują sami mieszkańcy Reska. Zgodnie z „Regulaminem budżetu obywatelskiego", do realizacji w 2018 roku zostanie wybrane zadanie z listy inwestycja, która otrzyma najwięcej głosów, ale nie mniej niż 50.

Głosowanie nad zadaniami odbywać się będzie do 30 sierpnia 2017 roku. 

Kartę do głosowania w wersji papierowej będzie można:

1) wrzucić do urny ustawionej w budynku:

a) Urzędu Miejskiego w Resku, na parterze, na korytarzu, na stole,

b) Centrum Kultury, na parterze w czytelni;

2) złożyć w pokoju nr 12 — sekretariat, na I piętrze w budynku Urzędu Miejskiego w Resku;

3) przesłać pocztą na adres: 72-315 Resko, ul. Rynek 1, Urząd Miejski w Resku.

Karta do głosowania:

POBIERZ DOKUMENT

{edocs}BO_Resko_karta_glosowania.pdf{/edocs}

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Komentarze  

Leszek Simonowicz
+7 # Leszek Simonowicz 2017-07-18 06:12
Zgłosiłem pomysł doposażenia i urządzenia placów zabaw w Gminie Resko - albo formularze internetowe nie zadziałały prawidłowo, albo pomysł ten nie był zgodny z Regulaminem bo nie dostał się na listę.

Następnym razem przydałby się mail potwierdzający złożenie pomysłu - zgłaszający miałby pewność, że jego praca nie poszła w próżnię.
Zgłoś administratorowi
Inga
0 # Inga 2017-07-18 11:53
Place zabaw idealny pomysł , dzieci przybywa.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+7 # Arkadiusz 2017-07-18 19:12
Sądząc po negatywnych ocenach to radykalna grupa lobbystów już działa. Życzę im miłej zabawy.

Co prawda mnie już place zabaw nie interesują... lecz jak widzę dzieci faktycznie nie mają miejsc w jakich mogą się bezpiecznie bawić, a jednocześnie nie ma miejsc, gdzie mogą przysiąść pilnujący ich rodzice. Brakuje też miejsc dla młodzieży - typu skate-park, tarcze do koszykówki na płycie 5x5 m, miejsce do biegów ulicznych... ale o czym tu mówić, skoro to co jest rozpada się z braku kultury użytkowników i braku zainteresowania właściciela (infrastruktura turystyczna przy elektrowni, ścieżka z Łagiewnik do Żerzyna).

Póki co teraz montuje się siłownie dla dorosłych. Fajna inicjatywa ale wystarczyłoby parę prostych sprzętów by ćwiczyła tam młodzież (drążki, drabinki, obręcze do podciągania i unoszenia własnego ciała, ławeczki skośne o różnym kącie nachylenia do brzuszków itp)

Zgłoś administratorowi
M
0 # M 2017-07-20 14:21
trzeba było umieści na liście pierdoły nie mieszczące się w zadaniach budżetu żeby popchnąć jedynie słuszny pomysł oczywiście demokratycznie wybrany a na infrastrukturę sportowo turystyczną kasa poszła dawno to po co to teraz remontować idbac oto weźmie się drugą i tak zaraz wybudują tremę norek i będziemy siedzieć w domach zaraz znowu trzeba będzie malować trawę wokół ratusza żeby się komuś przypodobać a my szaraczki popiszemy sobie na forum i będzie nam lżej
Zgłoś administratorowi
Krystyna
+2 # Krystyna 2017-07-22 15:08
A dlaczego mogą głosować tylko mieszkańcy miasta?
Zgłoś administratorowi
A
+2 # A 2017-07-24 13:07
Czy ja coś przeoczyłam czy tu są tylko tytuły zadań? Gdzie znajdują się opisy proponowanych inicjatyw?
Zgłoś administratorowi
vidant
+1 # vidant 2017-07-24 18:58
Za dużo chcesz wiedzieć.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.