Stara Dobrzyca wielu mieszkańcom naszej gminy i nie tylko, kojarzy się najczęściej z letnim wypoczynkiem nad wodą.

Oddalona ok. 16 km (przez Gardzin ok. 12 km) na północny wschód od Reska Stara Dobrzyca, ulokowana jest nad malowniczym jeziorem Dobrzyckim. Najczęściej wypoczywają tutaj mieszkańcy gminy Resko, ale pojawiają się tutaj letnicy z sąsiednich gmin i innych części kraju. Odpoczywają, biwakują, korzystają z kąpieli i łowią ryby. Część osób w domkach letniskowych spędza całe lato.

Wokół jeziora została wytyczona trasa spacerowa. Do niedawna można było podziwiać dawny pałac rodu Borków, niestety w tym roku spora jego część uległa zawaleniu. Pałac pozostaje w prywatnych rękach i raczej nie ma już szans na jego odratowanie.

Poniżej zdjęcia i film obrazujące piękno tego miejsca.

Smutna historia pałacu w Starej Dobrzycy:

Resko24.pl

Komentarze  

Anna Bartkowiak
0 # Anna Bartkowiak 2017-08-07 06:47
Ta gmina to rozumu nie ma.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.