Mieszkańcy gminy Resko zgłaszają swój sprzeciw odnośnie kontrowersyjnej inwestycji w obrębie Smólska i Piasków. Miałaby tam powstać ferma na 340 tysięcy sztuk norek! Do Urzędu Miejskiego w Resku wpłynęło pismo wraz z podpisami mieszkańców którzy sprzeciwiają się budowie fermy.

Obecnie inwestor z Nowogardu póki co nie może zrealizować swoich zamiarów. Podczas sesji która odbyła się 25 stycznia b.r, Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego na którym inwestor chciał wybudować fermę norek na 340 tysięcy sztuk zwierząt.

W przyjętym planie zagospodarowania ustalono, że tereny w dotychczasowym użytkowaniu rolniczym przeznacza się na tereny rolnicze i do prowadzenie upraw leśnych z dopuszczeniem na zabudowę zagrodową oraz do użytkowania turystycznego. Uchwała została przyjęta przez radnych, dzisiaj jest już prawomocna.

Oczywiście inwestor nie zgadza się z decyzją radnych z Reska. Sprawa już trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 - Uchwała w sprawie zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie Smólska i Piasków, podjęta przez radnych w styczniu, jest już prawomocna. Inwestor nie zgadza się z tą uchwałą i podważa decyzję radnych, w tej chwili sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie. Nie znamy terminu jej rozstrzygnięcia - powiedziała Danuta Mielcarek, sekretarz gminy Resko.

 Poniżej treść dokumentu podpisanego przez mieszkańców gminy Resko

Resko, 21 lipca 2017r.
Urząd Miasta i Gminy Resko
ul. Rynek 1 72-315 Resko

Protest mieszkańców Gminy Resko oraz osób, którym zależy na zachowaniu ekologicznego charakteru okolicy, przeciwko powstaniu fermy norek, planowanej przez firmę Zbigniewa Piątaka „VISONEX", w obrębie Piaski - Smólsko.

Szanowny Panie Burmistrzu i Radni Gminy Resko,

My, niżej podpisani, protestujemy przeciwko budowie fermy norek w Gminie Resko.

Prosimy o wsparcie działań zmierzających do zablokowania planowanej inwestycji. Poniżej przedstawimy nasze obawy i argumenty przemawiające za zasadnością naszego protestu, ponieważ zdrowie i życie ludzi powinno być na pierwszym miejscu:

1. Powstanie fermy w ilości 850 DJP 340 tyś. sztuk norek!) spowoduje znaczne pogorszenie jakości życia mieszkańców okolicznych wsi i miasta Resko.
2. Wartość rynkowa działek budowlan ch i rolnych w zależności od odległości od fermy,może ulec znacznemu obniżeniu.
3. Ucieczki norek są nieuniknione i będą stanowić poważny  problem dla okolicznych gospodarstw (kury, kaczki, gęsi itp.) oraz zwierząt dziko żyjących, wodnych i lądowych.

Prosimy o poważne potraktowanie naszego protestu.

Więcej o kontrowersyjnej inwestycji w artykule: Ferma norek w gminie Resko?

Materiał TVP3 Szczecin, 26 lipca 2017, Czachowo gm. Łobez:

Plaga much w Czachowie niedaleko Łobza. Na posesjach mieszkańców są tysiące owadów. Za taki stan obwiniają pobliską fermę norek. Nie pomagają nawet środki chemiczne i zaklejanie okien.

Opublikowany przez TVP3 Szczecin na 26 lipca 2017

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.