PRZEMYSŁAW. O trudnym losie Jolanty i jej rodziny z Przemysławia (gm. Resko) pisaliśmy już w naszym portalu. Sprawa dotyczyła wówczas potrzeby zadaszenia podjazdu dla niepełnosprawnych, który prowadzi do jej domu.

Przypomnijmy, że pani Jolanta może być poza „czterema ścianami” tylko poruszając się na wózku inwalidzkim. Z powodu choroby większość dnia p. Jolanta spędza jednak leżąc w łóżku. 
***
29 sierpnia skontaktował się z nami Marek Wierzbowski, społecznik, radny z Przemysławia. 
- Serce boli, gdy dochodzi do takich tragedii, jak u pani Joli. Nie dość, że ciężko choruje, to jeszcze ostatnio opuścił ją mąż. Pani Jola jest obecnie w ciężkiej sytuacji materialnej. Warunki w których żyje są tragiczne. Ostatnio odcięto jej prąd. Nie możemy stać obok i pozostawić jej w potrzebie – apeluje M. Wierzbowski. 

O sprawie powiadomiliśmy burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego. 
- Trudna sytuacja mieszkanki Przemysławia jest nam znana. Znana jest również naszemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, którego pracownicy pilotują sprawę i będą pomagać – powiedział A. Czerwiński. 
Pomimo zapowiedzi burmistrza, za pośrednictwem naszej Gazety, pan Marek prosi o pomoc dla pani Jolanty.
- Każdy kto chce pomóc może się ze mną kontaktować telefonicznie (tel. 507 487 002) lub osobiście w Przemysławiu – dodaje pan Marek. 
Akcję pomocy dla pani Jolanty wspiera medialnie Fundacja 4 Press Media – wydawca Gazety Łobeskiej oraz portal Resko24.pl.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.