NOWOGARD – RESKO. Nowogardzki szpital oficjalnie przejął szpital w Resku. Do podpisania umowy doszło 29 sierpnia w urzędzie miejskim w Nowogardzie.

Umowę na zarządzanie szpitalem przez 15 lat podpisali: Kazimierz Lembas – dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie oraz Paweł Marek i Grażyna Karpowicz (starosta i wicestarosta powiatu łobeskiego). Oprócz nich w spotkaniu wziął udział burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński.

 

Rozmowy na temat przejęcia szpitala trwały od 8 miesięcy po tym jak z zarządzania reską placówką zrezygnował szpital w Gryficach. Jednostce z Reska groziła likwidacja. Wówczas to rozpoczęto procedury jej ratowania i znalezienia nowego zarządcy.

- Wystąpiliśmy do władz powiatu łobeskiego z ofertą przejęcia szpitala. Teraz będziemy tam prowadzić działalność w zakresie ZOL (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) oraz poradnię chirurgiczną. O resztę, czyli o stworzenie poradni kardiologicznej oraz poradni ginekologicznej w tym momencie się staramy – powiedział K. Lembas. – Przejęcie szpitala w Resku zwiększy ofertę szpitala z Nowogardu. Ważne dla nas jest również to, że dotychczasowi pracownicy szpitala w Resku utrzymali swoje etaty. (mo)

 

Resko24.pl/GazetaŁobeska - bezpłatna

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.