W dniach 19 – 23 lipca 2017r., w okresie wakacji, uczniowie z SP Resko, SP Starogard, Gimnazjum i liceum z Reska uczestniczyli w specjalistycznym obozie językowym Euroweek, współfinansowanym z funduszu UE. Już po raz szósty taki obóz został zorganizowany dla uczniów z naszej gminy.

W malowniczej miejscowości Międzygórze, położonej w Kotlinie Kłodzkiej, 7 dni uczniowie intensywnie pracowali, łącząc przyjemne z pożytecznym. M. in., mieli okazję w przyjemny i nowatorski sposób doskonalić znajomość języka angielskiego. Zajęcia prowadzili studenci – wolontariusze z różnych stron świata, którzy konwersowali z uczniami w j. angielskim, aranżując różnego rodzaju zajęcia, wykorzystując nowatorskie metody pracy. Poza tym, nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami szkół z całej Polski, wymieniali się doświadczeniami podczas warsztatów oraz wspólnych projektów.

 

Pomiędzy zajęciami zwiedzali okolicę, odwiedzili średniowieczne miasteczko – Bystrzycę Kłodzką, z muzeum zapałek włącznie, dotarli również do Polanicy Zdroju, gdzie spróbowali źródlanej wody. Nie sposób wspomnieć o urokach samego Międzygórza, gdzie w otoczeniu Gór Stołowych zachwycali się tamtejszą przyrodą i pięknem wodospadów. Opiekę sprawowali nauczyciele: p. Justyna Walczykiewicz, p. Mariusz Walczykiewicz, p. Ewa Kwitanowska i p. Arkadiusz Filasek.

Ciekawy sposób na spędzenie wakacji, doskonalenie znajomości języka angielskiego na różnych poziomach, zetknięcie z obcą kulturą (np. poprzez lekcje kulturoznawcze, połączone z nauką tańca, w wykonaniu wolontariuszy z różnych stron świata), bogate doświadczenia związane z pracą różnymi metodami aktywizującymi, we współpracy z uczniami z innych szkół z Polski, oraz uroki Kotliny Kłodzkiej, jednym słowem – niezapomniane wrażenia.

Dziękujemy Szkole Podstawowej ze Starogardu za udostępnienie autobusu, dzięki dużej ilości miejsc, mogliśmy tym razem pojechać w 41 osobowym składzie. Kolejny wyjazd już w ferie, w połowie stycznia 2018r., czekamy na zgłoszenia do 20 września – ilość miejsc ograniczona.

Koordynator obozu w Resku – Justyna Walczykiewicz,
n-l języka angielskiego

Resko24.pl, tekst i zdjęcia Justyna Walczykiewicz

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.