Pierwszy dzień września kojarzy się uczniom z końcem wakacji i powrotem do szkolnych ław. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej w bieżącym roku inauguracja roku szkolnego została wyznaczona na 04 września.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym. Następnie uczniowie, rodzice, rada pedagogiczna, zaproszeni goście zgromadzili się w hali sportowej przy ul. Prusa, by uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2017/2018.

Uroczystość odbyła się w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ w jednym apelu uczestniczyła młodzież Zespołu Szkół w Resku, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego, Gimnazjum im. K. Górskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły pierwszego stopnia.

Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego .

Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół, pan Dariusz Siemasz, który serdecznie przywitał zgromadzonych w hali, zwrócił uwagę na wyjątkowość zaczynającego się roku szkolnego wynikającą z wdrażania w życie reformy oświatowej, ale przede wszystkim życzył całej szkolnej społeczności powodzenia i sukcesów.

Tradycją szkoły stało się to, że na pierwszym apelu w nowym roku szkolnym nagradzani są uczniowie liceum, którzy osiągnęli najwyższe wyniki maturalne. Burmistrz Reska, pan Arkadiusz Czerwiński z nieukrywaną radością wręczył nagrody Sylwii Grądek, Sandrze Kasprowiak i Krzysztofowi Jacewiczowi. Dyrektorzy Zespołu Szkół wręczyli rodzicom wymienionych absolwentów pamiątkowe Listy gratulacyjne.

Glos zabrały również: przewodnicząca Rady Rodziców, pani Wiesława Stelmach, przewodnicząca reskiej Rady Miejskiej, pani Renata Kulik. W trakcie swoich wystąpień życzyły przede wszystkim sukcesów, zwłaszcza tym, którzy pierwszy raz przekroczyli próg szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami. Wręczone młodzieży plany lekcji obowiązujące od następnego dnia nie pozostawiły złudzeń, że to, co dobre…(letni wypoczynek), szybko się kończy, a teraz przyszedł czas na naukę… ale już za dziesięć miesięcy znów będą wakacje.
AG

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.