30 sierpnia zakończyło się głosowanie nad propozycjami do Budżetu Obywatelskiego, do wydania 100 tyś. złotych. Zabrakło głosów, aby wybrać chociażby jeden projekt. 

Zgodnie z regulaminem który obowiązywał podczas głosowania, projekt który miałby być realizowany powinien uzyskać przynajmniej 50 głosów. Aby głos był ważny, trzeba było wypełnić specjalną ankietę i złożyć ją do urny usytuowanej m.in. w Urzędzie Miejskim w Resku.

Jak się okazało zainteresowanie mieszkańców było bardzo małe, żaden z projektów nie uzyskał wymaganej liczby głosów.

Szczegóły dotyczące projektu w artykule: Sondaż Resko24 w sprawie zadań zgłoszonych do "Budżetu Obywatelskiego w Resku" [SONDA].

Równolegle do głosowania prowadzonego przez Urząd Miejski w Resku, przeprowadziliśmy sondaż w naszym portalu. Nasze badanie wskazało odmienne wyniki. Niestety nasza sona nie miała wpływu na końcowy wynik głosowania, liczyły się tylko głosy złożone w wersji papierowej.

Jak nas poinformowała Danuta Mielcarek, sekretarz gminy Resko, w głosowaniu ankietowym największą, ale nie wystarczającą liczbę głosów zebrała muszla koncertowa w parku miejskim - 19 głosów i kąpielisko miejskie z liczbą 6 głosów. Teraz budżet w rękach burmistrza i radnych. Na tą chwilę jeszcze jeszcze nie podjęto decyzji co dalej w tej sprawie, czekamy na informację z Urzędu Miejskiego w Resku.

Powracając do naszego badania, zdecydowaną większością głosów wygrało kąpielisko miejskie - 50 głosów, na drugiej pozycji miejsca pracy - 20 głosów i dokończenie odnawiania parku miejskiego z liczbą głosów 9. Muszla koncertowa uplasowała się na czwartej pozycji z 7 głosami.

Poniżej wyniki badania prowadzonego przez Portal Resko24.pl

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.