Już po raz 18. mieszkańcy Reska i okolic pielgrzymowali do kościoła w Iglicach - poświęconego patronowi dzieci i młodzieży - św. Stanisławowi Kostce.

Przed godziną dziewiątą z modlitwą na ustach i radością w sercu ponad 85 pielgrzymów wyruszyło na pielgrzymi szlak. To piękna okazja do modlitwy w drodze, podziwiania piękna regionu i naładowania duchowych akumulatorów. Licznie obecni byli uczniowie Zespołu Szkół w Resku a także dorośli, którzy w modlitwie zawierzali swoje dzieci, wnuki czy modlili się w swoich intencjach.

W modlitwie nie zapominaliśmy o wszystkich mieszkańcach naszego miasteczka. Pierwszy postój w Poltulinach umocnił nas suto zastawionym stołem dzięki uprzejmości Państwa Kózka oraz miejscowych piekarzy państwa Jeż i Bujnowski.

W Iglicach oczekiwali radośni mieszkańcy, którzy po Mszy św. podjęli pielgrzymów gościną. Do pieszych pątników dołączyli także rowerowi. Ponad 100 osób świętowało dziś odpust w Iglicach. Dziękujemy mieszkańcom Iglic i Stołążka za tak wielką otwartość i gościnność. Do zobaczenia za rok na pielgrzymim szlaku.

Resko24.pl/tekst i zdjęcia: ks. Tomasz Romantowski

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.