Dzisiaj około godz. 18, w jednym z budynków przy ul. Wojska Polskiego w Resku, zapaliła się sadza w kominie. Interweniowała straż pożarna.

Biorąc pod uwagę, że temperatura za oknem jest coraz niższa i właśnie mamy początek sezonu grzewczego, pożary sadzy w kominie w tym okresie to żadna nowość. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to sytuacja bardzo niebezpieczna. Taki pożar jest trudny do ugaszenia, w konsekwencji  wysoka temperatura może spowodować pęknięcie komina, pożar stropu, konstrukcji dachowej oraz całego budynku.

Najczęściej do tego typu zdarzeń dochodzi z powodu zaniedbania przewodów kominowych, nagromadzenia się w nich dużych ilości sadzy. Duży wpływ na taki stan kominów ma również kiepska jakość opału.

 Dzisiaj OSP Resko działania gaśnicze zakończyła około godz. 21.20, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Resko24.pl, fot. Czytelnik

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.