5 października 2017r. w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku odbyło się spotkanie z policjantkami z tutejszego Komisariatu Policji – asp. szt. Edytą Klepczyńską, kierownikiem Komisariatu i mł. asp. Anną Radwaniuk. Tego dnia dzieci 5-6-letnie zgromadziły się, aby powitać niecodziennych gości.

Tematem spotkania było utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu i na ulicy. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

Panie policjantki w formie pogadanki przypomniały wraz z dziećmi podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyły, w jaki sposób należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy, wykazały się znajomością numerów alarmowych oraz prawidłowo oznaczały bezpieczne zachowania. Szczególny nacisk został postawiony przez gości na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo.

Policjantki zademonstrowały z dziećmi prawidłową postawę obronną podczas ataku psa.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły gościom symboliczne podziękowania.

Te coroczne spotkania na temat zasad bezpieczeństwa są interesujące i pouczające oraz bardzo wyczekiwane przez dzieci!
Z całego serca dziękujemy!

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Komentarze  

napoleon
+6 # napoleon 2017-10-09 20:19
Resko to ma szczęście, ma piękne Policjantki i ładne dzieci w przedszkolu.....................................
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.