Mój ziemniaku, mój malutki - rośnij duży okrąglutki. Ziemniak urósł, że aż strach, więc go zjedli - no i BACH!

29 września 2017 przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku - grupa ,,Pszczółki" wybrały się pieszo, do Prusimia, na wykopki na Święto Pieczonego Ziemniaka - zaopatrzeni w kalosze i rękawiczki. Zaprosili nas Państwo Bus, rodzice jednego z chłopców z naszej grupy. Pogoda na szczęście dopisała, humory również.

Dzieci dzięki uprzejmości gospodarzy mogły poznać pracę na wsi, zobaczyć jakie maszyny są potrzebne podczas wykopków oraz samodzielnie wziąć udział w zbieraniu ziemniaków. Efekt był zaskakujący, bo w bardzo krótkim czasie dzieci wypełniły swoje wiaderka i kosze. Po wytężonej pracy pięciolatki zasłużyły na poczęstunek i odpoczynek. Włodarze przygotowali słodkości i ognisko, przy którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę i odpocząć.

Nasze zebrane ,,plony" zostały także upieczone w ognisku. Każdy, kto chciał dostać lizaka od Pani Kingi - musiał spróbować pieczonego ziemniaka. Z barwami Święta Ziemniaka na twarzach, pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy busem do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom Państwu Kindze i Sławomirowi Bus za gościnność i mile spędzony czas, a Panu Mirosławowi Biały za powrót do Przedszkola busem.

Iwona Danielczyk

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.