Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się pilnie tekstów, wierszy, piosenek oraz ćwiczyli poloneza.

Wreszcie nadszedł 27 października 2017 r. - dzień pasowania . Punktualnie o godzinie 10.00. , w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Pocztem Flagowym Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Ryszarda Czaban dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. - "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła p, dotykając ołówkiem ramienia każdego ucznia. Następnie wychowawca klasy, pani Izabela Mieczaniec wręczyła każdemu akt pasowania.

W tym dniu uczniowie zostali również mianowani na czytelnika naszej szkoły . Aktu tego dokonała pani Renata Kulik. Po pasowaniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Uczniowie z klasy II przygotowali życzenia dla kolegów z klasy I oraz piękne zakładki.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście: Inspektor do spraw oświaty i zdrowia , pani Mariola Słodkowska, a także przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku, pani Renata Kulik. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Wychowawca klasy pierwszej:
Izabela Mieczaniec

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.