Mieszkańcy ul. Sucharskiego w Resku już jakiś czas cieszą się wyremontowaną ulicą, jutro odbiór inwestycji.

Remont drogi był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020. Gmina Resko pozyskała na ten cel dofinansowanie na poziomie 63,63% wydatków kwalifikowanych.

Inwestycje realizowała firma DOMAR Kazimierz Domaracki z Tatowa. Kwota realizacji inwestycji to 2 209 000 zł brutto. Oferent udzielił 72 miesięcznej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia.

W ramach zadania na ul. Majora Henryka Sucharskiego na odcinku o łącznej długości 604 m oraz przebudowano skrzyżowanie z ul. Chopina. Wzdłuż budowanej i przebudowywanej ulicy Majora Henryka Sucharskiego powstały chodniki oraz oświetlenie uliczne, sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Wybudowana została również kanalizacja deszczowa. Na skrzyżowaniu ul. Majora Henryka Sucharskiego i Chopina mają działać kamery stanowiące rozbudowę istniejącego miejskiego monitoringu miejskiego.

Nawierzchnia ulicy Majora Henryka Sucharskiego pokryła masa bitumiczna,  natomiast chodniki oraz zjazdy zostały ułożone z kostki brukowej betonowej.

Jutro ma się odbyć odbiór inwestycji. Poniżej prezentujemy efekty tej drogowej inwestycji.

Ulica Sucharskiego, marzec 2017 r.

Ulica Sucharskiego, listopad 2017 r.

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.