W czwartek, 9 listopada podpisano umowę na przebudowę placu zabaw przy ul. Długiej w Resku. Wykonawcą prac będzie Stowarzyszenie „Współistnienie” z Łobza.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie 4.6 Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

W wyniku realizacji operacji pn.: „Przebudowa istniejącego placu zabaw w mieście Resko”, projekt zakłada stworzenie atrakcyjnego, bezpiecznego i nowoczesnego miejsca rekreacji, aktywnego wypoczynku, kreatywnej zabawy oraz sportu poprzez przebudowę istniejącego placu zabaw wraz z wykonaniem boiska wielofunkcyjnego oraz mini siłownią.

Podczas przebudowy zainstalowanych zostanie  18 elementów wyposażenia placu zabaw.

Prace będą prowadzili pracownicy Centrum Integracji Społecznej (CIS) ze Stowarzyszenia "Współistnienie" z Łobza.

Jak poinformował Urząd miejski w Resku inwestycja znacząco poprawi jakość przestrzeni publicznej, pod kątem funkcjonalnym i estetycznym.

Póki co, czekamy na rozpoczęcie prac i efekt końcowy.

Resko24.pl

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.