Spółka „Wodociągi i Kanalizacje" w Resku opublikowała kolejny komunikat dotyczący osób korzystających z wodociągu w Iglicach.

W dniu 21.11.2017 r, od godz. 23.30 do godz. 5.00 dnia następnego, będzie przeprowadzana dezynfekcja sieci wodociągowej, w związku z wystąpieniem przekroczenia zawartości ogólnej liczby mikroorganizmów. Prosimy mieszkańców, aby w dniu jutrzejszym, już od godzin porannych, otworzyli krany w swoich domach, na okres ok. 10 - 15 minut w celu przepłukania wewnętrznej instalacji wodociągowej.

Prosimy o wykonanie tej czynności bez obaw o poniesienie opłaty za zużytą wodę. Ze swojej strony deklarujemy zwolnienie z opłat za pobraną wodę w najbliższym okresie rozliczeniowym. Również jednokrotne opróżnianie szamb i oczyszczalni przydomowych, po zakończeniu czynności związanych z doprowadzenie wody do prawidłowych parametrów, odbędzie się bez ponoszenia opłat.

W dniu jutrzejszym będzie pobrana kolejna próba, w celu potwierdzenia lub wykluczenia ostatnich wyników. Jednocześnie informujemy, że w związku z planowanymi pracami na hydroforni i na sieci wodociągowej, w dniach 23 - 24.11.2017 r. (instalacja nowego agregatu sprężarkowego, wyciąganie rury wodociągowej ze studni rezerwowej, instalowanie dwóch hydrantów na sieci), od dnia dzisiejszego postawiona zostanie beczka z wodą do picia.

Paweł Manowiec, prezes WiK w Resku

Komentarze  

Bogdan
+27 # Bogdan 2017-11-22 20:14
I jak tu można być optymistą?Wszyscy widzą i czytają co się dzieje.Normalnie mamy skażone środowisko, skoro nie można pobierać czystej wody.czy Gmina coś robi w tym temacie? Czy pracownik ochrony środowiska coś robi? Jak go osobiście nie dotyczy, to ma to głęboko gdzieś.Taki mamy klimat. Może po wyborach samorządowych zasiądą bardziej kompetentni ludzie i mieszkańcy wsi będą traktowani na równi z mieszkańcami miasta Reska ;-)
Zgłoś administratorowi
vidant
+28 # vidant 2017-11-23 19:52
Czy woda wchodząca do instalacji jest wolna od skażenia? Chodzi mi o wodę jaka opuszcza uzdatniacze...

Bo z uporem maniaka dezynfekują sieć (rozumiem, ze bez ingerencji w filtry odżelaziacze i inny sprzęt uzdatniania) i nic to nie daje. Pytanie więc czy jest to sensowne?
Zgłoś administratorowi
Bogdan
+24 # Bogdan 2017-11-23 21:06
do vidant -Nie, woda w studni już ma ileś tam szczepów mikroorganizmów,dezynfekują studnię i hydrofornię a co za tym idzie później całą sieć. I dwa dni po chlorowaniu jest dobrze, a później znowu to samo ....
Zgłoś administratorowi
Wincenty
+18 # Wincenty 2017-11-30 18:30
Po Iglicach kolej przyszła na Przemysław. Jakość wody od dłuższego czasu wyraźnie się u nas pogorszyła. W poniedziałek zgłoszenie telefoniczne tego faktu zostało przez Wodociągi zlekceważone. Dopiero zgłoszenie do Sanepidu poskutkowało badaniem wody. Dzisiaj "KTOŚ" puścił wiadomość, którą z kolei sąsiad sąsiadowi przekazywał dalej, że woda nie nadaje się do spożycia i że od 22:00 będzie odkażanie studni, a jutro od 5:00 płukanie. Ale nie wszyscy się o tym od razu dowiedzieli. U nas też od 4 tygodni przez 24 godziny na dobę beczkowozy wywożą "jakieś substancje". Dziwna zbieżność z przypadkiem Iglic - NIEPRAWDAŻ???!!!
Zgłoś administratorowi
Wincenty
+18 # Wincenty 2017-11-30 19:40
Beczkowóz z wodą podstawiono w Przemysławiu dopiero po 16-ej po telefonie do Sanepidu. Nasz sołtys też "dał ciała" - zero reakcji i zaangażowania z jego strony, jakby go nie było...
Zgłoś administratorowi
Korbaaa
+18 # Korbaaa 2017-11-30 20:46
Tak właśnie a co tam sołtys co go to obchodzi najważniejsze są jego interesy a nie ludzie na wsi !!! Radny nie ma interesu to nie działa . Żenada i tyle z strony tych ludzi a ludzie z tej wsi im zaufali i ich wybrali !!!
Zgłoś administratorowi
Kobra
+23 # Kobra 2017-12-01 20:40
Płukanie studni? Jakby to coś dało - eksperci od nurkowania w kanałach winni wiedzieć i przyznać się, ze infrastruktura jest do kitu. Ujęcia wody są w kiepskich miejscach przy tak mokrym roku jak ten (wody podskórne mieszają się z gruntowymi i stąd bakterie w wodzie). Płukanie i dezynfekcja instalacji nic nie da. Tu należałoby zainwestować w uzdatnianie wody...
Zgłoś administratorowi
Kobra
+23 # Kobra 2017-12-01 20:41
Ciekawy jestem czy woda w Resku spełnia normy...
Zgłoś administratorowi
janek.
+13 # janek. 2017-12-04 21:57
Co znowu przyjechali ŚMIERDZIELE!! do Ługowiny słyszałem,że było śmierdząco.Chcę się zapytać, co do fermy ma przewodnicząca P. S.L. Kogo reprezętuje w tym śmierdzącym biznesie. Ludzie nie dajcie się oszukać oni szukają naiwnych to będą miliony kur rocznie smród niedozniesienia latem nie podpisujcie nikomu ,żadnych list póżniej już będzie gorzej, będą norki po wydaniu warunków na budowę RESKO MIASTEM BEZ ŚMIERDZĄCYCH INWESTYCJI I CAŁA GMINA.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.