Policjanci z łobeskiej komendy w ramach debaty społecznej spotkali się z Seniorami, aby ustrzec ich przed zagrożeniami związanymi z oszustwami, a także porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łobzie policjanci spotkali się z grupą Seniorów. Tematem przewodnim tego spotkania były oszustwa dokonywane na starszych osobach. Policjanci mówili jak oszuści, wykorzystując łatwowierność osób starszych, telefonicznie czy też osobiście próbują wyłudzić od nich różne sumy pieniędzy. Przypomniano, że sprawcy różnymi metodami i pod różnym pretekstem dostają się do mieszkań osób starszych, samotnych podając się za pracowników rozmaitych instytucji i wykorzystując nieuwagę i wiek okradają domowników z wartościowych przedmiotów oraz pieniędzy. Innym sposobem ich działania jest fakt podawania się za wnuka i prośba o pożyczenie pieniędzy z uwagi na wypadek, zakup samochodu czy inne sytuacje życiowe.

W ramach spotkania mówiono także o tym, jak bezpiecznie dokonywać zakupów np. za pośrednictwem komputera oraz jak zastrzec dokumenty, czy karty bankomatowe w przypadku ich zagubienia czy kradzieży. Ważnym elementem tego spotkania było także omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W debacie udział wzięli także: Starostwa Powiatu Łobeskiego, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, przedstawiciel Straży Pożarnej oraz SANEPIDu, a także dzielnicowi, którzy mówili o swojej pracy, a także przypominali mieszkańcowi z jakimi sprawami mogą się do nich zwrócić.

Na koniec spotkania uczestnikom wręczono ulotki oraz opaski odblaskowe.

Resko24.pl/KPP Łobez, fot. Powiatlobeski.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.