W sobotę, 25 listopada strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Łobzie oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu łobeskiego doskonalili swoje umiejętności.

Wszystko w ramach ćwiczeń jakie przeprowadzono na terenie ośrodka MONAR-MARKOT w Łagiewnikach. Jak nas poinformował st. kpt. inż. Marek Trojanowski, rzecznik KPPSP w Łobzie w ćwiczeniach uczestniczyły jednostki PSP Łobez, OSP Łosośnica, OSP Radowo Małe, OSP Dobra, OSP Zagórzyce, OSP Węgorzyno oraz OSP Resko. Wszystkie te jednostki działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego (KSRG).

- To były ćwiczenia powiatowe przeprowadzone na terenie ośrodka MONAR. Symulowaliśmy pożar obiektu budowlanego oraz ewakuację ośrodka z powodu występującego zadymienia. Główne cele, które osiągnęliśmy podczas tej symulacji, to doskonalenie współpracy jednostek PSP z jednostkami OSP oraz przetłaczanie wody na dalekie odległości. Linia gaśnicza którą tam ustawiliśmy miała około jednego kilometra długości. Dodatkowo skupialiśmy się nad łącznością i koordynowaniem działań ratowniczo - gaśniczych - powiedział st. kpt. inż. Marek Trojanowski, rzecznik KPPSP w Łobzie.

Podczas ćwiczeń w Łagiewnikach wykorzystywano również cysternę do przewozu środków gaśniczych GCBM 18/16 z OSP Resko. Zestaw składa się z ciągnika siodłowego Jelcz oraz cysterny o pojemności 18 000 litrów wody. Warto przypomnieć, że jest to jedyny taki zestaw w powiecie łobeskim i znajduje się on w podziale bojowym OSP Resko od lipca tego roku.

W najbliższą środę o godz. 10.00 (29.11) podobne ćwiczenia będziemy mogli obserwować w budynku Centrum Kultury w Resku.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.