24 listopada 2017r. redakcja „Głosu Budy” działającej przy Zespole Szkół w Resku świętowała zwycięstwo w Szkolnym Pulitzerze w kategorii gimnazjum.

To wyróżnienie całorocznej pracy bardzo nas uradowało, ale także zachęciło do poszukiwania nowych dziennikarskich wyzwań. Na słodki poczęstunek zaprosiliśmy dyrektora pana Dariusza Siemasza oraz burmistrza pana Arkadiusza Czerwińskiego. Przybyły także nasze koleżanki- Julia Szczepańska, Karolina Wdowiak, Marita Romańczuk- które były redaktorkami przez ostatnie trzy lata. W czasie spotkania usłyszeliśmy od gości wiele ciepłych słów i pochwał, co na pewno doda nam sił w dalszej pracy.

Po spotkaniu wzięliśmy się do zwykłej dziennikarskiej pracy – podzieliliśmy się zadaniami, ustaliliśmy niezbędne terminy. Następnie przeszliśmy przed szkołę, gdzie po raz kolejny sadziliśmy krokusy, które otrzymaliśmy od pomysłodawców Krokusowej Rewolucji w czasie XVIII Gali Szkolnego Pulitzera „Kuriera Szczecińskiego”. Wiosną będziemy mogli zobaczyć kolorowe kobierce przed budynkiem gimnazjum.

W tym roku szkolnym pod okiem pań Elżbiety Kuc i Joanny Knap „Głos Budy” redagują: Natalka Niewczas, Maciej Słodkowski, Michał Niedźwiedzki, Zosia Walczykiewicz, Marysia Strózikowska, Oliwier Junik, Ola Romańska, Julia Filipek, Michał Wachnik, Lena Szawarska, Magdalena Ostrowska, Bartosz Jędrzejczak, Natalka Janicka, Natalka Maćkowiak, Marysia Nerka.

Zosia Walczykiewicz
Oliwier Junik

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.