W środę, 6 grudnia w Resku oficjalnie "odpalono" świąteczne dekoracje oraz rozświetlono choinkę na rynku. Pomimo fatalnej pogody, wiał silny wiatr i padał deszcz, uroczystość zgromadziła sporą grupę mieszkańców gminy Resko.

Świąteczne dekoracje na ulicach Reska zaczęły pojawiać się już w listopadzie. Oficjalnie jednak wszystkie ozdoby rozświetlono właśnie dzisiaj w Mikołajki. Przy tej okazji kilka słów wygłosił burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, później było wspólne odliczanie i choinka rozświetliła się ukazując swoje świąteczne piękno.

Piękna dekoracja

Dodajmy, że tegoroczne ozdoby na choinkę przygotowali i wspólnie udekorowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego. Trzeba przyznać, że efekt tych starań jest imponujący.

Podczas uroczystości, często było słychać stwierdzenia, że jest to chyba najładniejsza choinka jaka dotąd stała na rynku w Resku.

Był Mikołaj

Nowością w tym roku był Mikołaj którego momentalnie obstąpiły dzieci, tym bardziej, że miał ze sobą koszyk ze słodyczami. W naszej ocenie, dzisiejsza uroczystość to bardzo dobry pomysł i zdecydowanie krok w dobrym kierunku. Była to okazja do tego, aby wyjsć ze swoich domów wspólnie z dziećmi i spotkać się w świątecznej atmosferze na rynku.

W poprzednich latach choinki wyglądały zdecydowanie gorzej, nie było również wspólnego rozświetlania.

Resko24.pl

Komentarze  

MIESZKANIEC
+8 # MIESZKANIEC 2017-12-15 19:41
... taka piękna choinka a w powietrzu smród. Bo na ulicy Żeromskiego pod nr 2A jakiś zaradny domownik termicznie przerabia śmieci.

spalanie śmieci i toksyczny dym jest przyczyną chorób górnych dróg oddechowych, astmy i alergii. Związki rakotwórcze osłabiają system odpornościowy, powodują zmiany skórne, uszkadzają płód, opóźniają rozwój, uszkadzają wątrobę… A w konsekwencji zabijają. Szkoła w pobliżu i całe osiedle...

CZŁOWIEKU OPAMIĘTAJ SIĘ !!!!!!!!!
Zgłoś administratorowi
vidant
+2 # vidant 2017-12-16 18:50
Nie widzisz, że są w Resku poważniejsze tematy niż spalanie plastiku w piecach?
Zgłoś administratorowi
eko
+3 # eko 2017-12-17 13:07
Nie widzisz, że są w Resku poważniejsze tematy niż spalanie plastiku w piecach?

... jasne, że są... trucie innych to taka świecka, reskowska tradycja...plastik, folia; metal- puszki po napojach, stare umeblowanie, odpady z płyt meblowych, resztki rur, okładzin meblowych, folii, gąbek tapicerskich itp... w komin :oops:

w Iglicach przykręcili wodę i larum na cały powiat,

w ponad 4 tyś. mieście odpadami to takie normalne!!!!!!!!

co dziesiąta osoba umierająca z powodu zanieczyszczonego powietrza :-x
Zgłoś administratorowi
Detektyw
-2 # Detektyw 2017-12-19 17:43
Jak mniemam Vidant mówił to z ironią... Nawet jak funkcjonowała straż miejska to częściej podejmowane były interwencje w markecie niż ujmowanie na paleniu odpadami.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.