10 listopada 2017r. klasa I LO zawitała w Szczecinie w celu odkrycia i rozwiązania zagadek, prowadzących do wyjścia z tajemniczych pokoi.

Escape Room to miejsce, gdzie każdy może sprawdzić swoje logiczne myślenie i umiejętność opanowania w sytuacjach kryzysowych. Kluczową rolę odgrywa tu przede wszystkim praca w grupie.

Za cel postawiliśmy sobie efektywne współdziałanie, prowadzące do sukcesu-wyjścia z zamkniętego pokoju. Podzielni na cztery grupy, wybraliśmy tematyczne pomieszczenia. Na odważnych i oczekujących dreszczyku emocji czekał „Stary Dwór”, stworzony na wzór horroru. Natomiast dla ciekawych sekretów legendarnego statku kapitana Nemo, ciekawą opcją okazał się pokój „Nautilus”. Pierwszy raz zmierzyliśmy się z tego typu rozrywką, więc nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i nad jakiego typu łamigłówkami przyjdzie nam główkować.

Czas przeznaczony na ucieczkę minął bardzo szybko. Emocje towarzyszyły nam aż do powrotu do Reska. W pociągu podzieliśmy się między sobą wrażeniami i spostrzeżeniami oraz opracowaliśmy plan na przyszłą próbę ucieczki z pokojów.

Mimo że nie udało się nam odnaleźć wyjścia, świetnie się bawiliśmy. Nauczyliśmy się, że współpraca w zespole jest ważna i prowadzi do osiągnięcia celu w krótszym czasie.

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.