Na początku listopada interweniowaliśmy w sprawie niebezpiecznego miejsca przy Szkole Podstawowej w Resku. Jest pozytywny odzew.

Przypomnijmy, brak oznakowania pionowego i poziomego na przejściu przez ul. 1 Maja. Dzieci które idą do szkoły z miasta, korzystają własnie z tego przejścia. Teraz wygląda to tak, jakby w tym miejscu w ogóle nie było przejścia dla pieszych (nie informują o tym żadne znaki). Aby pokonać ten odcinek drogi zgodnie z przepisami, dzieci musiałyby skorzystać z przejścia przez ul. Wojska Polskiego tuż przy księgarni, następnie  powinny  przejść przez ul.1 Maja idąc w kierunku poczty i ponownie przejść przez ul. Wojska Polskiego, aby w końcu dotrzeć do szkoły.

Jak się okazało, wspomniane przejście nie figuruje w żadnym z rejestrów Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Zarządu Dróg Powiatowych jako przejście dla pieszych. Kiedyś była tutaj tzw. zebra, początkowo biała, później biało czerwona i oznakowanie pionowe - kto je zlikwidował i dlaczego? Na tą chwilę nie mamy odpowiedzi. Więcej informacji w artykule: http://www.resko24.pl/aktualnosci/1975-brak-decyzji-w-prawie-przejscia-dla-pieszych-kolo-podstawowki-zarzadca-nie-mamy-tego-przejscia-w-ewidencji.html

Będzie bezpieczne przejście

Po naszej interwencji są konkretne deklaracje i jest porozumienie zarządców dróg.

- Jeszcze w tym roku zostanie ustawione oznakowanie pionowe i barierki. Porozumieliśmy się z Zarządem Dróg Powiatowych w Łobzie. Starostwo sporządzi niezbędną dokumentację, my wykonamy resztę. Być może z czasem uda się nawet doświetlić to miejsce - poinformował nas dzisiaj Ryszard Ligman z ZZDW Gryfice

Następna pozytywna informacja spłynęła do nas z Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie.

- Właśnie zakończyliśmy przygotowywanie dokumentacji, mamy już wszystkie zezwolenia i akceptacje. Dokumenty są jeszcze "ciepłe", jutro oficjalnie całość przekazujemy do ZZDW Gryfice - powiedział Ryszard Korbutowicz z ZDP Łobez.

Bardzo ucieszyły nas te informacje, udało nam się doprowadzić do porozumienia dwóch instytucji które wspólnie poprawią bezpieczeństwo w obrębie szkoły. Teraz jedyną przeszkodą może być pogoda, jak nas poinformowano przy tych warunkach atmosferycznych nie można malować pasów. 

Z niecierpliwością czekamy na efekty tych obietnic.

Resko24.pl

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.