Bez względu na koszty z roku na rok święta poza domem decyduje się spędzić coraz więcej Polaków. Jak tłumaczą psychologowie, głównym powodem jest ucieczka od dodatkowych obowiązków, a czasem nawet przed niewygodnymi pytaniami krewnych.

„Presję zaczynamy odczuwać już w listopadzie. Reklamy, witryny i półki sklepowe, wszystko mówi nam, że trzeba się postarać, bo w czasie świąt ma być obowiązkowo pięknie i perfekcyjnie. A my coraz częściej mamy dość i chcielibyśmy odpocząć w gronie najbliższych, więc włącza się potrzeba ucieczki od bycia w obowiązku” - mówi psycholog Maja Maciaszczyk-Bednarek.

Dodaje, że jeśli możemy spędzić świąteczny czas bez dodatkowych godzin w kuchni, to „zabieramy prezenty, pakujemy rodzinę i wybieramy gotowe święta”.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Nocleg.pl,od 2015 r. w okresie świąt liczba rezerwacji wzrasta o około 15 proc.

Uciekamy od sprzątania i przygotowań, ale nie od tradycji. Zdecydowana większość osób, które decydują się na świąteczny wyjazd wybiera wypoczynek w Polsce i to całą rodziną.

„Aż osiem na dziesięć wyszukiwań dotyczy wyjazdu w polskie góry, przy czym najczęściej rezerwujemy pobyt w grupach średnio czteroosobowych - podkreśla Grzegorz Kołodziej, ekspert Nocleg.pl.

Jak informuje, szukamy ofert z kolacją wigilijną, Mikołajem i atrakcjami dla najmłodszych, choinką, kuligiem, z pełną świąteczną oprawą.

Chociaż najczęściej wyjeżdżamy w góry, to rośnie też popularność świątecznej oferty mazurskich i nadmorskich hoteli.

„Wzmożony ruch w wieloosobowych grudniowych rezerwacjach widać już od 21 grudnia i większość z nich trwa aż do Sylwestra” - zaznacza Kołodziej.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.