RESKO. Od deklaracji do czynu. Na całkowicie nieoznakowanym przejściu dla pieszych w sąsiedztwie podstawówki ustawiono znaki.

Interweniowaliśmy w tej sprawie na początku listopada, dzieci idące do szkoły korzystały z niebezpiecznego przejścia dla pieszych. Dzisiaj pracownicy z ZZDW Gryfice rozpoczęli prace mające na celu poprawne oznaczenie przejścia tego przejścia.

Początkowo wydawało się, że sprawa jest beznadziejna. Wspomniane przejście przez ul. 1 Maja nie istniało w żadnej z dokumentacji drogowców, czyli dzieci przechodziły przez jezdnię w miejscu nieoznakowanym i niebezpiecznym.

Po rozmowach z Zarządem Dróg Powiatowych w Łobzie oraz z gryfickim oddziałem Zarządu Dróg Wojewódzkich udało nam się nakłonić drogowców do wspólnej inwestycji. ZDP Łobez przygotował niezbędną dokumentację, na tej podstawie ZDP Gryfice ustawiło znaki pionowe i dodatkowe słupki. Oczywiście pojawi się jeszcze zebra, jeżeli tylko pogoda pozwoli na wymalowanie pasów.

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.