W czwartek 14 grudnia dzieci z Punktu Przedszkolnego w Starogardzie ze swoimi paniami wybrały się do Urzędu Pocztowego w Resku.

Celem wycieczki było poznanie zawodu listonosza, zwiedzanie od zaplecza pomieszczeń urzędu oraz. Dzieci dowiedziały się , w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.

Pani Elżbieta Kulik przybliżyła dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat.

Podczas odwiedzin dzieci utrwaliły nawyk właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, wizyta była również okazją do wysłania własnoręcznie wykonanych i zapakowanych do kopert kartek świątecznych, do rodziców.

Bardzo dziękujemy Pani Naczelnik Zofii Barciuk i Pani Elżbiecie Kulik za miłą wizytę.

Małgorzata Niedźwiedzka

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.