Dwa nowe ambulanse przekazał dziś wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Romanowi Pałce. Jeden z nich trafi do Łobza.

Uroczystość odbyła się dzisiaj w Szczecinie z udziałem posłów Leszka Dobrzyńskiego, Artura Szłabawki i Michała Jacha oraz wicestarosty stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego.

Zakup karetek został sfinansowany z budżetu państwa kwotą ponad 1,1 mln zł, co stanowiło 80 procent poniesionych na ten cel kosztów. Ambulanse trafią do filii WSPR w Łobzie i Stargardzie.

Od nowego roku w powiecie łobeskim będą stacjonowały trzy zespoły ratownictwa medycznego. Dwie karetki w Łobzie, S - specjalistyczna z lekarzem i P - podstawowa z ratownikami medycznymi oraz jedna P - podstawowa w Resku. Dotychcczas w naszym powiecie były tylko dwie karetki, jedna specjalistyczna w Łobzie i jedna podstawowa w Resku.

Wszystkie zespoły ratownictwa medycznego działające na terenie naszego powiatu, wchodzą w skład Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie a dysponowane są przez Skoncentrowaną Dyspozytornie Medyczną (SDM) w Kołobrzegu.

 Wprowadzone zmiany mają związek z nowym planem działania Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Dodatkowo nowy plan w naszym sąsiedztwie wprowadza likwidację dwóch zespołów S (z lekarzem) w Świdwinie i w Drawsku Pomorskim, w zamian w tych miejscowościach będą funkcjonowały karetki P (z ratownikami medycznymi).

Nowy plan działania PRM na terenie województwa zachodniopomorskiego obowiązuje od 1.01.2018 roku.

Resko24.pl/ fot. Urząd Wojewódzki w Szczecinie

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.