Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Od godzin porannych nasi Czytelnicy sygnalizują o niebezpiecznych zabawach materiałami pirotechnicznymi na terenie Reska. Około godz. 19, na ul. Jedności Narodowej petarda uszkodziła samochód.

Jak informuje Czytelniczka Resko24.pl, wybuch petardy był tak silny, że doszło do uszkodzenia auta. Na miejscu pojawił się patrol policji. To zdarzenie potwierdza rzecznik KPP Łobez, Arleta Szwacińska. W aucie została uszkodzona szyba.

Czytelnicy sygnalizują o niebezpiecznych zabawach petardami:

- Najczęściej to nawet kilkuletnie dzieci i młodzież strzelają, nawet w nocy. Nikt tego nie kontroluje - czytamy w naszej redakcyjnej skrzynce.

W tym roku wojewoda zachodniopomorski nie wydał rozporządzenia o ograniczeniu używania materiałów pirotechnicznych. 

Krzysztof Kozłowski zwrócił się za to do mieszkańców województwa z apelem o rozsądne obchodzenie się z fajerwerkami. Na podstawie wspólnego porozumienia z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie. Uznano bowiem, że przepisy kodeksu wykroczeń są wystarczające w tej kwestii.

Zgodnie z nimi służby mogą nałożyć mandat na osoby zakłócające spokój publiczny, także te, które nieostrożnie obchodzą się z petardami. Za co grozi 500 złotych mandatu. Zabronione jest także wnoszenie takich materiałów na imprezy masowe. 

Gdyby ktoś miał wątpliwości jak kończą się takie zabawy, proszę obejrzeć film który już kiedyś publikowaliśmy.

Resko24.pl, fot. ilustracyjne

Komentarze  

Detektyw
+2 # Detektyw 2018-01-01 06:36
Zawsze mnie denerwuje jak po wystrzelenia rac i petard śmieci są pozostawiane przez odpalajacego.
Zgłoś administratorowi
endi
+16 # endi 2018-01-02 12:54
Jest drugi styczeń a u moich sąsiadów,którym tuż przed świętami wypłacono 3 razy po 500+ noc sylwestrowa jeszcze trwa
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.