22 grudnia 2017 roku , ostatniego dnia przed przerwą świąteczną odbyły się szkolne jasełka. Przedstawienie to obejrzeli pracownicy i uczniowie szkoły oraz mieszkańcy Starogardu.

Na początku dnia, ksiądz Grzegorz Chmiel rozdał przedstawicielom klas opłatek i złożył wszystkim życzenia. Następnie uczniowie udali się na klasowe wigilie. Rozbrzmiewały kolędy , panowała bardzo życzliwa atmosfera. O godzinie 10.00 rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe - symboliczna - poetycka wigilia.

Alicja Zarzyka, uczennica z klasy VII, powitała wszystkich przybyłych i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Poezja przeplatała się tu ze wspólnym śpiewaniem pastorałek. Ksiądz Chmiel odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, a uczniowie z klasy V wcielili się w role Maryi, Józefa, Aniołów , pastuszków i Trzech Króli . Po przedstawieniu wszyscy wspólnie odśpiewali najbardziej znane kolędy. Nauczyciele podali wyniki konkursów i zawodów, nagrodzili też zwycięzców.

Dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Elwira Warnke

 

Resko24.pl, fot. SP Starogard

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.