Jest taki dzień, magiczny dzień radości i dobrych życzeń, obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną w atmosferze ciepła i miłości. Dzień, który często pozostawia wiele pięknych wspomnień.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w Zespole Szkół w Resku 22 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie.
Z okresem Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest śpiewanie kolęd, pastorałek. W trakcie spotkania mieliśmy okazję wysłuchać pięknych świątecznych utworów w wykonaniu m.in. Leny Znajewskiej, Wiktorii Bus, Ady Ostrowskiej.

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością... . Dali dowód temu uczniowie, którzy przygotowali jasełka prezentujące stosunek współczesnych ludzi do Bożego Narodzenia i hierarchię priorytetów związanych z tym magicznym czasem.

 

Świąteczne piosenki każdego roku umilają nam ostatnie tygodnie i dni oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Podczas spotkania mieliśmy niebywałą okazję do wysłuchania świątecznych hitów w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół wyróżnionych w szkolnym konkursie świątecznej piosenki obcojęzycznej, tzn. Anny Kondrat, Weroniki Pniewskiej, Mateusza Romaszki i Natalii Jacewicz.

Ostatnią niespodzianką był pokaz tańca przygotowany przez dziewczęta ze szkoły podstawowej.
Spotkanie świąteczne było doskonałą okazją do złożenia życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Wszystkiego najlepszego zgromadzonym życzyli: dyrektor Zespołu Szkół, pan Dariusz Siemasz, ksiądz proboszcz Marian Kaptur.

Ostatni dzień spędzony w szkole tuż przed świętami upłynął w bardzo miłej, odświętnej atmosferze.

 AG

Więcej zdjęć w naszym profilu facebook.com/resko24

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.