20 grudnia 2017 roku grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Resku wraz z opiekunkami - panią Dorotą Rolą oraz panią Klaudią Bartel-Litwin po raz kolejny odwiedziła Teatr Uckermaerkische Buehnen w Schwedt, gdzie grana była baśń Wilhelma Hauffa „Zwergnase”- Karzeł Długonos.

W sztuce oprócz aktorów niemieckich występuje 3 aktorów z Polski. Dzięki postaci dziewczyny Mimi, zamienionej w gęś, możemy od czasu do czasu usłyszeć język polski. Tłumaczy ona widzom treść sztuki, a nawet śpiewa w języku polskim.

„Karzeł Długonos” to baśń o przyjaźni i nikczemności oraz o tym ,że warto się uczyć i wierzyć w siebie. Sztuka przeplatana jest licznymi utworami muzycznymi, na które młodzi widzowie reagowali bardzo spontanicznie. Wizyta w teatrze bardzo podobała się naszym uczniom.

Następnie udaliśmy się jeszcze do centrum handlowego ODER-CENTER, gdzie mogliśmy obejrzeć bożonarodzeniowe kramy ze słodyczami oraz świątecznymi ozdobami. Uczniowie mieli również okazję zrobić drobne zakupy oraz poćwiczyć język niemiecki w praktyce. Z niecierpliwością oczekujemy na tegoroczne propozycje teatru ze Schwedt, mając nadzieję na kolejne wizyty w tym małym, ale ciekawym miasteczku.

K. Bartel-Litwin

Resko24.pl, fot. ZS Resko

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.