Jak poinformował Urząd Miejski w Resku, na podstawie ustawy z dnia 9 kwietnia 2010r. o udostępnieniu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. z 2014 r. poz.1015) informacje dotyczące zadłużenia będą przekazywane do Centralnej Ewidencji Dłużników.

Chodzi o zadłużenia z tytułu:

- opłaty czynszu za najem komunalnego lokalu mieszkalnego i socjalnego,

- opłaty za odpady komunalne,

- świadczeń alimentacyjnych,

będą przekazywane do Centralnej Ewidencji Dłużników prowadzonej przez:

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

z siedzibą w Warszawie przy ul. Jacka Kaczmarskiego 77

02-679 Warszawa

Informacje o zaległym zadłużeniu zostają ujawnione i otrzymają je banki, firmy telekomunikacyjne oraz przedsiębiorcy z większości branż istniejących na rynku, m.in.: firmy pożyczkowe, finansowe, leasingowe, ubezpieczeniowe.

Przekazanie informacji do Centralnej Ewidencji Dłużników może uniemożliwić lub utrudnić:

  • uzyskanie kredytów i pożyczek bankowych, oraz innych usług i produktów bankowych takich jak karty kredytowe czy limit debetowy na koncie osobistym,
  • uzyskanie pożyczek od SKOK-ów i firm pożyczkowych,
  • dokonywanie zakupów na raty,
  • zawieranie umów cywilnoprawnych takie jak umowy najmu,
  • podpisywanie lub przedłużanie umowy na telefon komórkowy, dostęp do Internetu, dostawy gazu, prądu i wielu innych usług.

Wyłącznie całkowita spłata zaległego zadłużenia spowoduje usunięcie informacji o zadłużeniu z Centralnej Ewidencji Dłużników prowadzonej przez BIG InfoMonitor.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.