Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

W 2015 roku ogłosiliśmy, że w Resku będziemy mieli basen, wtedy był to nasz primaaprilisowy żart. Teraz okazuje się, że w budżecie na 2018 rok, gmina Resko zabezpieczyła środki na wykonanie projektu pływalni.

Poprosiliśmy Urząd Miejski w Resku o informacje odnośnie planowanej inwestycji. Niestety, jak to najczęściej bywa, otrzymaliśmy krótki, suchy komunikat:

- Gmina Resko, w 2018 roku, planuje wykonanie wyłącznie projektu pływalni - napisała Danuta Mielcarek, sekretarz gminy Resko.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że pływalnia w Resku miałaby powstać przy ul. Buczka, na terenach przy gmachu dawnego Liceum Ogólnokształcącego (dzisiaj Zespołu Szkół). Obiekt sportowy z 25 metrowym basenem pływackim, miałby być przeznaczony wyłącznie dla uczniów.

Tylko wykonanie projektu pływalni w Resku miałoby pochłonąć kwotę 260 tysięcy złotych.

Czy pływalnia jest priorytetową inwestycją w Resku? Może to już początek koncertu przedwyborczych obietnic.

Nasza primaaprilisowa wizja pływalni wskazywała na lokalizację przy budynku Szkoły Podstawowej. Wtedy na potrzeby żartobliwego artykułu stworzyliśmy wizualizację, "wirtualana pływalnia" miała być wybudowana z przeznaczeniem dla wszystkich mieszkańców. Dzisiaj nasz redakcyjny żart może będzie zrealizowany.

Resko24.pl

Komentarze  

Lidia
+31 # Lidia 2018-01-24 16:35
Po Po co robić projekt ktory tez kosztuje i to nie. to malo jezeli tego sie nie zrealizuje chyba? Przeciez utrzymanie takiego obiektu kosztuje bardzo duzo czy Gmine na to stać?
Zgłoś administratorowi
Gustaw
+33 # Gustaw 2018-01-24 18:49
Oho, zbliżają się wybory więc czas na kiełbasę wyborczą. Nie wiem czy ktoś uwierzy w tą pływalnię? Po co wyrzucać pieniądze na coś co nie powstanie? A może usłyszymy kiedy w końcu doczekamy się kanalizacji na wioskach, bo ścieki lecą w stronę Regi? Zapewnienia były przed wyborami już cztery lata temu. Może czas najwyższy zacząć chronić środowisko w którym żyjemy?
Zgłoś administratorowi
alkoholik
+28 # alkoholik 2018-01-24 18:54
Stać jeśli będzie obiektem szkolnym dla uczniów. Trudniej jeśli miałby być to obiekt sprzedający bilety dla mieszkańców.

Jednak dziwią mnie zapędy Urzędu... Za mniej jak 300 tys zł można przerobić sale gimnastyczna na profesjonalną siłownie z wyposażeniem. Tu sprzedaż karnetów i biletów oraz utrzymanie z przeznaczeniem pracy po godzinach byłoby tańsze... i możliwe. Przy tylko niewielkiej organizacji zajęć można by po zamknięciu szkoły otworzyć ja dla dwoch-trzech grup wiekowych.
Zgłoś administratorowi
magda
+27 # magda 2018-01-24 21:58
Jest grupa której nie chce się jeździć na basen i postanowili wybudować sobie za nasze podatki a my będziemy płacić,! a oni korzystać, a ja nie mogę dojechać do pracy bo droga rozpieprzona,już mnie szlak trafia jak mamy takich rządzących i jeszcze woda skażona za każdym razem. w naszej gminie pracuje na prawach demokracji czy PZPR. żadnych basenów zrobić drogi kanalizacje wodę mieszkania dla mniej zaradnych a później jak zostanie trochę czasu to budować głupoty dla siebie
Zgłoś administratorowi
M4rc1n
+29 # M4rc1n 2018-01-25 09:27
Z jednej strony fajnie, że będzie basen. Z drugiej strony szkoda, że z niego nie skorzystam (jestem już ładne parę lat po maturze)... Coś bardziej ogólnodostępnego byłoby mile widziane.
Zgłoś administratorowi
Nimfomanka
+16 # Nimfomanka 2018-01-26 20:58
"Wyłącznie dla uczniów" :lol:
Zgłoś administratorowi
Lesnik
+18 # Lesnik 2018-01-28 18:51
Kiełbasa wyborcza i nic więcej.
Zgłoś administratorowi
endi
+7 # endi 2018-02-12 23:12
kolejny obiekt typu ORLIK, to ja niestety ale dziękuje
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.