Na początku stycznia mieszkańcy Przemysławia sygnalizowali, że ich zabytkowy park jest dewastowany. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie.

Przypomnijmy, mieszkańcy Przemysławia zgłaszali, że ich zabytkowy park jest dewastowany od conajmniej 2 lat, jednak w ostatnich 6 miesiącach jeszcze bardziej. Park jest rozjeżdżany samochodami i ciągnikami. Alejki zostały poszerzone spychaczem i początkowo wysypane żwirem.

Od września 2017 roku, ciągle dla utwardzania drogi wwożone są gruzy i odpady budowlane. Tworzy się błoto i znów wwożony jest gruz. Obok miejsca gdzie nie można ani przejechać ani przejść, bo wskutek rozjeżdżenia zrobiło się bajoro utworzono nową drogę - pisali mieszkańcy Przemysławia.

Więcej w aretykule: Przebudowa drogi budzi kontrowersje wśród mieszkańców.

Otrzymaliśmy odpowiedź z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Uprzejmie informuję, że w związku z otrzymanymi sygnałami o nieprawidłowościach w użytkowaniu parku w m. Przemysław gm. Resko (wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 954), wojewódzki konserwator zabytków podjął wobec właściciela parku Gminy Resko działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy i podjęcia działań powstrzymujących nieprawidłowe korzystanie z parku.

W wyniku tego, Gmina Resko wystosowała pismo w sprawie do Sołtysa wsi Przemysław oraz ma zamiar ustawić szlaban zabezpieczający wjazd do parku. Wojewódzki konserwator zabytków planuje skontrolować stan parku.

Marianna Limberger

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie

Resko24.pl

Komentarze  

magda
+23 # magda 2018-01-24 21:38
Ale u nas w tej gminie jest bajzel.
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+8 # Dopierdator 2018-02-12 21:28
Jest gminna ruła i przejazdu nie ma, koniec śmigania przez park. :P

Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x