Po tym jak już cały śnieg zdążył stopnieć, drogi, zwłaszcza te prowizorycznie utwardzone przemieniły się w grząskie błotne dukty.

Do naszej redakcji napływają sygnały z ul. Leśnej w Resku. Jak piszą mieszkańcy, ich droga bardzo często zamienia się w gigantyczną kałużę, przejście np. z dziecięcym wózkiem graniczy z cudem. Przez wiele lat droga jest tylko prowizorycznie naprawiana. Niestety nie ma tam żadnych odwodnień, nie ma też chodników. 

W ostatnim czasie dokonano tam prowizorycznej naprawy zasypując większe dołki żwirem. Teraz wystarczy kilka dni deszczu i drogę będzie można naprawiać od nowa. 

Takie prowizoryczne naprawy to nic innego jak marnotrawienie pieniędzy - piszą mieszkańcy ul. Leśnej.

 

fot. Mieszkaniec ul. Leśnej

Kolejny sygnał w podobnej sprawie otrzymaliśmy z Łosośnicy.

Tam jedna z dróg wygląda jeszcze gorzej niż ul. Leśna, jak napisał nasz Czytelnik, zaprasza wszystkich do Łosośnicy:

"Gdy Ci smutno gdy Ci źle kąpiel błotna przyda się. Zapraszamy do Łosośnicy droga w stronę oczyszczalni, wstep darmowy 24h na dobę."

fot. Łosośnica - zdjęcie Czytelnika

Resko24.pl

Komentarze  

Observer
+31 # Observer 2018-01-27 21:18
Myślę że przy obecnych planach naszych włodarzy te dwie drużki to nie był by wielki wydatek. Ale cuż jak by tam mieszkali ludzie wpływowi lub siedzący na odpowiednich stołkach dawno było by to zrobione. Ale lepiej już wydać 250 tyś na "projekt" sadzawki...
Zgłoś administratorowi
O
+2 # O 2018-01-27 21:34
Faktycznie na Leśnej to straszna tragedia ... nie da się żyć, to może czas na wyprowadzkę.
Zgłoś administratorowi
Mateusz
+20 # Mateusz 2018-01-27 21:56
Te drogi z porownaniem drogi z Łososnicy do Łososniczki to nic. W Łososniczce mieszkaja ludzie i nikt nie pomysli o tamtej drodze jest praktycznie nie przejezdna. Ludzie potrzebuja przejechac ta droga kilka razy dziennie poniewaz pracuja i potrzebuja dostac się do sklepu ale za nie dlugo samochody bedzie trzeba zostawiac w Łososnicy a dalej udac sie napieszo. Pomoc od gminy konczyla sie na łataniu dziur co nic nie dawalo jest masakra na tej drodze w naglym wypadku nie da rady szybciej jechac. Droge z reska do Łososnicy przejedzie sie w ciagu 15 min a z Łososnicy do Łososniczki przejechanie tej drogi zajmuje nie cale 30min a dystans odległości wynosi 1.5km.
Zgłoś administratorowi
Gustaw
+15 # Gustaw 2018-01-28 12:49
# Observer - Masz rację - Swojego czasu mieszkańcy ul. Mickiewicza mogli zawdzięczać remont mieszkańcowi który pełnił "ważne" funkcje w samorządzie. ;-)
Zgłoś administratorowi
Adaśko
+11 # Adaśko 2018-01-28 15:23
W gminie jest sporo gruzu.Wynając kruszarke i porządnie utwardzić.Sprzęt na terenie gminy też jest.Trochę chęci i wielu zadowolonych.Mieszkancy,bo droga przejezdna i gmina bo temat z glowy i gruzu ubedzie.Tylko troche checi kochani włodarze
Zgłoś administratorowi
Adaśko
+9 # Adaśko 2018-01-28 15:27
Troche chęci mili włodarze.Wynając kruszarkę do g
ruzu i już jest materiał.Wszyscy będa zadowoleni.Mieszkańcy,bo drogi będą utwrdzone i gmina,bo ubędzie odpadów.A za ich utylizację też trzeba zapłacic
Zgłoś administratorowi
korba
+13 # korba 2018-01-28 17:49
Sienno, Godziszewo i Żerzyno, Orzeszkowa Stołążek, Potuliny, znaczna część Policka, część Łabunia... Ogólnie drogi gminne są pod psem, a powiatowe np. Dobrzyca-Wicimice nie lepsze.
Zgłoś administratorowi
klara
+9 # klara 2018-01-28 19:20
Co tam drogi, trzeba nam basen,nich sobie remontują drogi i mieszkania budują. Ja chcę sobie popływać.
Zgłoś administratorowi
zaszczanka
+4 # zaszczanka 2018-01-29 14:03
Solarium dla wybranych też by się przydało.
Zgłoś administratorowi
KrzYś
0 # KrzYś 2018-01-30 20:39
Ulica Leśna, raczej boczna dla nowo bogackich to i drogę sobie niech zrobią to ich prywatna droga i basta, to droga dla,, kolesi,,.Są drogi nie robione przez lata a na leśnej mała kałuża i larum jakby droga się zapadła, pojeździć tak inni i dopiero narzekać.
Zgłoś administratorowi
alkoholik
-3 # alkoholik 2018-01-31 18:48
Przecież ta uliczka na Leśnej której mowa to dojazd do 6 domów na kilkudziesieciu metrach. Bez przesady...
Zgłoś administratorowi
okolice
+6 # okolice 2018-02-04 19:37
Daleko mi do leśnej ido Łososnicy więc jestem bezstronny. Ale mieszkają tam ludzie jak na wielu innych ulicach. Płacą podatki więc maja prawo do godnych warunków dojścia do domu a włodarze maja obowiązek im je zapewnić. Jak jakiś cwaniak wyżej napisał "nowobogaccy" prywatna droga. Na to co mają sami sobie zapracowali nikt im nie dał. Za media w drodze pewnie płacą do gminy podatki wiec jaka to prywatna droga. A co do inwestycji w gminie najpierw obiekty pierwszej potrzeby. A nie baseny parki tematyczne i podobne. Może zacząć z tej strony Panie burmistrzu.
Zgłoś administratorowi
alkoholik
+2 # alkoholik 2018-02-05 17:44
Tylko dlaczego pierwszą potrzebą będzie zielarnia na Olsztyńskiej, ewentualnie kałuża na Leśna a nie droga w Łososnicy?
Zgłoś administratorowi
alkoholik
+2 # alkoholik 2018-02-05 17:46
Przepraszam ... pierwszą potrzebą była ul. Stodólna i wiecznie puste rondo.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x