Dzisiaj (04.02.2018 r.) w Dalnie gm. Łobez, podczas interwencji policji padły strzały. 

Około godz. 0.30 policjanci zostali wezwani do awantury domowej. Przed przybyciem patrolu policji, agresywny 29 - letni mężczyzna wyszedł z domu i schował się w przydomowych zabudowaniach gospodarczych.

- Przybyli na miejsce policjanci wzywali mężczyznę, aby wyszedł, on niestety nie reagował na polecenia. Po chwili wybiegł z siekierą, policjanci wzywali go do tego, aby porzucił niebezpieczne narzędzie. Mężczyzna nie reagował, policjanci oddali strzały ostrzegawcze, to jednak nie przyniosło oczekiwanego efektu, mężczyzna nadal był agresywny. Oddali strzał w kierunku agresora, mężczyzna został raniony w nogę, jego stan nie zagraża życiu ani zdrowiu. Napastnik został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie w Łobzie - powiedziała Arleta Szwacińska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łobzie

W chwili  zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Za ten czyn, może mu grozić 10 lat pozbawienia wolności. Najprawdopodobniej będzie odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariuszy, o tym jednak ostatecznie zadecyduje prokurator.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

Komentarze  

Podglądacz
+4 # Podglądacz 2018-02-05 07:49
I w końcu prawidłowa interwencja Policji a nie, jak większość co nie wiedzą po co mają pistolet w kaburze !
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.