Mimo, że styczeń jest zimnym, pełnym chłodu miesiącem, to są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież 21 i 22 obchodzimy święto naszych kochanych babć i dziadków.

Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach w latach 60 -tych ubiegłego wieku i już na stałe w nich zagościły.
Dzień Babci i Dziadka to również stały punkt w kalendarzu imprez Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Resku, 24.01.2018 Koło ERiI we współpracy z Centrum Kultury zorganizowało właśnie z tej okazji uroczystości.

Przewodnicząca Koła p.Ludmiła Porębska serdecznie przywitała licznie przybyłe na uroczystość babcie i dziadków oraz zaproszonych gości:
Przewodniczącą Rady Miejskiej w Resku – p. Renatę Kulik
Burmistrza Reska - p. Arkadiusza Czerwińskiego
Radnego powiatu łobeskiego – p. Andrzeja Gradusa
Przewodniczącą Zarządu Klubu ERiI z Łobza – p. Teresę Smolich wraz z delegacją oraz w-ce Przewodniczącą Stowarzyszenia ,,Arka” p. Ryszardę Podsadną.

 

Święto Babć i Dziadków rozpoczęło się występami dzieci i młodzieży z koła teatralnego Centrum Kultury, przygotowanymi przez instruktorkę Sylwię Grabowską oraz koła wokalnego prowadzonego przez instruktora Jacka Gajdzisa. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem recytowali wierszyki i śpiewali piosenki o ukochanych i jakże ważnych w ich życiu osobach - babciach i dziadkach oraz wręczyli wszystkim zebranym pamiątkowe laurki.

Po pięknych i wzruszających występach p. Ludmiła zaprosiła na środek najstarsze członkinie Koła - babcie, prababcie a nawet praprababcię- panie Czesławę Sobuś i Walentynę Okrzyńską, które od członków Koła otrzymały- upominki i kwiaty, a od p. Burmistrza, p. Przewodniczacej Rady Miejskiej, p. Przewodniczącej Łobeskiego Klubu Emerytów i w-ce Przewodniczącej Arki życzenia i kwiaty.

Następnie wniesiono okazały tort z napisem ,, Dzień Babci i Dziadka” ufundowany przez Przewodniczącą RM – p. Renatę Kulik i Burmistrza p. Arkadiusza Czerwińskiego. Darczyńcy osobiście częstowali tortem wszystkich obecnych na uroczystości.

Na zakończenie p. Ludmiła podziękowała członkiniom Koła za przygotowanie wspaniałych smakołyków oraz zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w rytm muzyki p. Mańkowskich. A my wszystkim kochanym Babciom I Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego nie tylko w dniu ich święta.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x