Urząd Miejski w Resku informuje, że za zimowe utrzymanie chodników i dróg w Resku (oprócz drogi wojewódzkiej : ul. Wojska Polskiego i ul. F. Chopina)
odpowiedzialny jest: Zakład Usług Budowlanych i Komunalnych sp. z o.o. z siedzibą w Resku.

Do odśnieżania zobligowani są również właściciele nieruchomości

Zgodnie z art.5 pkt.4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, (Dz.U. z 2017r. poz. 1289 ) przypominamy, że właściciele nieruchomości zobowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za "chodnik" uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.

 

Ponadto należy usuwać sople i nawisy śnieżno-lodowe z dachów budynków i innych miejsc, stanowiących zagrożenie życia lub zdrowia ludzi.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku fot. archiwum Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.