2 lutego br. odwiedziła nas Pani Izabela Niedziela z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łobzie. W związku z przystąpieniem naszego przedszkola do Wojewódzkiego Przedszkolnego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym woj. zachodniopomorskiego „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”. Jego celem jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych w zakresie zdrowia jamy ustnej u dzieci.

Na początku spotkania Pani Izabela, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów.

Na specjalnym modelu pokazała jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia, czyli jak powinniśmy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Czytając wiersz zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty.

 

W ramach działań praktycznych przedszkolaki samodzielnie szczotkowały zęby. Wszystkie dzieci otrzymały od Pani Izabeli dyplom posiadacza pięknego uśmiechu, który poświadcza, że każdy przedszkolak zapoznał się z zasadami prawidłowej higieny jamy ustnej w ramach realizowanego programu. Bardzo podobała nam się wizyta, słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy dużo pytań.

Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli Niedziela za miłe spotkanie.

 Małgorzata Niedźwiedzka

Resko24.pl/SP Starogard

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x