Cała dokumentacja, która została sporządzona przez urzędników z Reska, została przekazana do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

W czwartek, 22 lutego, do Urzędu Miejskiego w Resku wpłynęło zgłoszenie o magazynowaniu dużych ilości odpadów zwierzęcych na terenie biogazowni w Przemysławiu. Samorządowcy z Reska udali się na teren biogazowni, pytali przedstawiciela zakładu o stosowne decyzje i pozwolenia dotyczące składowania i przetwarzania odpadów zwierzęcych, sporządzali dokumentację fotograficzną.

Podobną informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę. Więcej informacji w artykule: "PRZEMYSŁAW. Biogazownia pod lupą"

Najprawdopodobniej jutro, czyli 27 lutego, w Przemysławiu pojawią się inspektorzy z WIOŚ w Szczecinie którzy będą prowadzili kontrolę na terenie biogazowni. 

O wynikach tej kontroli będziemy informowali.

Resko24.pl

 

Komentarze  

Marcin
+43 # Marcin 2018-02-28 13:54
Coś mi się zdaje że sprawa zakończy się szczęśliwie to znaczy szczęśliwie dla właściciela gnijącej padliny i tradycyjnie zostanie zamieciona pod dywan :cry:
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz.
+24 # Arkadiusz. 2018-02-28 15:01
Wszystko zależy m.inn. od materiałów jakie zgromadził urząd.
Zgłoś administratorowi
abel
+46 # abel 2018-02-28 15:16
do # Marcin niestety ale ta sprawa była zamknięta już na samym początku po telefonie do WIOS dowiedziałem się że na początku powinna interweniować gmina która jak poinformowała mnie pani inspektor tu cytat ,,zachowują się jak by umywali ręce '' tak że pozamiatane było już w pierwszy dzień zadymy z padliną i wywożeniem po-fermentu na zamarzniętą ziemie jak powiedział przed kamerą właściciel padlina to jednorazowy incydent a wywożenie gnojowicy to pomówienia ludzi którzy chcą mu zaszkodzić no cóż nasi gminni i powiatowi włodarze tylko potwierdzili że mają jaja jak trzeba uwalić nas zwykłych wieśniaków a ,,PANA'' M... trzeba chronić przed takimi sępami jak my którzy chcą mu zaszkodzić , no ale cóż z kimś trzeba na dożynkach napić się wódeczki . Jeszce raz ,,PODZIĘKOWANIA '' za pomoc gmino resko zawsze jesteście z nami ----- przed wyborami .
Zgłoś administratorowi
Marcin
+30 # Marcin 2018-02-28 17:31
do#abel#- Oświeć mnie bo czegoś nie pojmuję? To znaczy że urzędnicy gminy w czasie kontroli nie zabezpieczyli żadnych materiałów? Nikt nie pobierze próbek z pól na które po nocnych wywózkach po-fermentu od grudnia masowo zlatywały się kruki? Nikt nie sprawdzi laboratoryjnie czy po-ferment spełnia wymogi by mógł być stosowany jako nawóz? Czy my żyjemy w państwie PRAWA czy BEZPRAWIA???
Zgłoś administratorowi
Pokrzywdzony.
+41 # Pokrzywdzony. 2018-02-28 19:29
Trzeba o tą sprawiedliwość zadbać w starostwie, jak i urzędzie Resko nie ma zmiłuj ,,,,,,,,,, Czas wietrzenia zacząć zwykły prosty człowiek już by był po wyroku .Sami państwo osadźcie, czy te osoby w urzędach spełniają pokładane nadzieje które tak ochoczo zachęcali nasz do wyborów.
Zgłoś administratorowi
abel
+43 # abel 2018-03-01 10:06
do #Marcin# co możemy wychodzi na to że najbardziej trafne jest tu określenie że na ,,układy nie ma rady'' urzędnicy gminni nie wiem co zabezpieczyli pewnie fusy po kawce w biurze pana M... ,minął tydzień i co jaki efekt taki że padlina została zapakowana na ciężarówki i leży sobie gnijąc i śmierdząc na nich. co na to sanepid, weterynaria, taaakie kontrole taka afera i co ???? ,,sprawa odpadów zwierzęcych trafiła do szczecina'' jak że trafny tytuł inspekcja W.I.O.S. w tydzień się nie pofatygowała się no bo po co się spieszyć jeżeli od 1 marca można legalnie sobie wywozić na pola nawozy , pewnie zjawią się wtedy gdy pan M... będzie mógł powiedzieć im że po-ferment wylewany dziś od północy no bo przecież przepisy określają jasno że już można no i co wtedy - kawka ciastko w biurze pana M. no i dzień na inspekcji w terenie zaliczony. ręce opadają co my wieśniacy żyjący w smrodzie możemy ??? myślę że możemy pogratulować panu M... pięknie opalonego przyjaciela w urzędzie gminy !!!
Zgłoś administratorowi
Marcin
+36 # Marcin 2018-03-02 06:08
Wkrótce wybory. Ciekawe czy nasza szanowna obecna władza nie będzie się bała przyjechać do nas by zabiegać o nasze #WIEŚNIACZE# głosy? Nie będą się obawiać przywitania zgniłymi jajami albo przynajmniej "wybuczenia"?
Zgłoś administratorowi
alkoholik
+5 # alkoholik 2018-03-02 14:57
Ja bym przywitał władze darmową wódką i ciastkami... W końcu takie powitanie więcej znaczy.
Zgłoś administratorowi
Szczepan
+31 # Szczepan 2018-03-02 21:15
No cóż znów na weekend mamy "niespodzianeczkę" , mieszkańcy przemysławia powąchajcie tym razem wodę zanim się w niej umyjecie a broń boże nie pijcie bezpośrednio z kranu!!! ponownie jest nachlorowana na maksa cóż za zabieg okoliczności co???po niedzieli pewnie się dowiemy że jest gówniana bakteria pół wiochy będzie miała problem z oderwaniem dupy od kibla ale co tam najważniejsze że panisko i jego padlina 100 metrów dalej mają się dobrze
Zgłoś administratorowi
Marcin
+21 # Marcin 2018-03-02 22:27
Sprawdziłem rzeczywiście jedzie chlorem że porzygać się można. Nigdzie nie widziałem żadnego ogłoszenia o chlorowaniu. Wykończą nas tym syfem, ale cóż? za to ku...a autostradę mamy jak "talala"
Zgłoś administratorowi
alkoholik
+6 # alkoholik 2018-03-03 09:10
... i rondo dostatecznie opite.
Zgłoś administratorowi
abel
+27 # abel 2018-03-05 19:08
Ależ marny popis reskich włodarzy w sprawie bio-interesiku pana caca -- mieszkańcy okolicy nie może tak być że będziecie się odzywać siedzcie cicho i wąchajcie -- to właśnie przekazał nam nasz kochany burmistrz przed kamerami telewizji ze szczecina no cóż smrodek po tym blamażu jeszcze wyrazniejszy, bardzo przepraszamy i wracamy do szeregu szanowny panie ARKADIUSZU CZ.
Zgłoś administratorowi
Zainteresowany
+17 # Zainteresowany 2018-03-05 19:55
Marna kontrola,mizerny reportaż.I ukręcą noś sprawie.Teraz kupić drony i nagrywać.Będą dowody.A nie czuć pofermentu na polach?Kontrolujący mieli katarek
Zgłoś administratorowi
Szczepan
+26 # Szczepan 2018-03-05 20:50
Tak sobie myśle że jedyne co przekazał nam nasz" pan "burmistrz w reportażu to siedzcie cichutko wieśniaki płaćcie podatki wąchajcie smród i nie fikajcie do mojego przeyjaciela Jasia M. Buuuuaaaahhhaaa
Zgłoś administratorowi
POKRZYWDZONY
+25 # POKRZYWDZONY 2018-03-05 21:23
Brawo mieszkańcy Przemysława może bitwę małą przegraliście z urzędami i właścicielem, ale przed wami wojna wyborcza tam możecie i macie pole do popisy swojej racji.Ciekawe komu będzie śmierdzieć a komu pachnieć. WIETRZENIE SALONÓW.
Zgłoś administratorowi
Jolka
+15 # Jolka 2018-03-07 14:57
Ciekawa sprawa. Państwo W. zrezygnowali z pełnionych przez siebie funkcji radnego i sołtysa.Na myśl przychodzą dwa wątki albo z niemocy albo z umoczenia......... :-?
Zgłoś administratorowi
Marcin
+16 # Marcin 2018-03-07 17:17
No cóż? Nosił wilk razy kilka... :oops:
Zgłoś administratorowi
Szczepan
+18 # Szczepan 2018-03-08 16:45
Do # Jolka# tak sobie myślę że niemoc i rozgoryczenie przełożyło się na tą decyzję no bo co może sołtys- po słowach burmistrza przed kamerą przecież pan Arkadiusz wyraźnie dał do zrozumienia po czyjej jest stronie a my wieśniaki siedźmy cichutko i dziękujmy za to że możemy żyć w tak pięknej Eko-Bio gminie
Zgłoś administratorowi
Jolka
+17 # Jolka 2018-03-09 12:14
Burmistrz nigdy nie dbał o wioski, tylko o Resko.Ale podatki płacą wszyscy na wioskach też/w tym roku więcej, bo szanowni radni podwyższyli/ i ludzie mają prawo do życia w miarę przyzwoitych warunkach.Po co być radnym czy sołtysem i świecić przed ludźmi oczami, pora zmienić włodarza , wybory już na jesień :P
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x