Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Czytelnicy dopytują o realizację projektu "mała muszla koncertowa" w parku miejskim. Kiedy powstanie i jak będzie wyglądała?

Przypomnijmy, we wrześniu 2017 roku wyłoniono projekt który zostanie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Kwota zarezerwowana na ten cel to 100 tys. złotych. Projekt na budowę muszli koncertowej uzyskał najwięcej głosów mieszkańców, ale nie uzyskał wymaganych regulaminem min. 50 głosów. Jak się okazało, ostatecznie to nie było przeszkodą, aby projekt wygrał w głosowaniu. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński opublikował obwieszczenie w tej sprawie.

- Teren na którym zlokalizowana jest górka oraz plac zabaw w parku, znajduje się pod ochroną Konserwatora Zabytków. Wszystkie czynności wykonywane w w/w obrębie, muszą być uzgadniane z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Szczecinie.

W Urzędzie Miejskim w Resku oraz w parku, odbyło się spotkanie z Konserwatorem Zabytków. Po spotkaniu pozytywnie zaopiniowano miejsce lokalizacji muszli tj. miejsce, w którym ustawiana jest scena.

Obecnie trwają uzgodnienia z Konserwatorem w zakresie wyglądu muszli. Po otrzymaniu uzgodnień - zgodnie z nimi, zostanie zlecone wykonanie projektu - poinformowała nas Danuta Mielcarek, sekretarz gminy Resko.

Czekamy na projekt, czy muszla koncertowa za 100 tys. złotych okaże się dobrym pomysłem na realizację budżetu obywatelskiego w Resku? 

Ponizej obwieszczenie dotyczące realizacji budżetu obywatelskiego:

Resko24.pl, fot. archiwum Resko24.pl - Dożynki Gminne 2014 rok

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.