Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

- Bardzo mnie dziś zbulwersował i zasmucił stan naszego małego targowiska - tymi słowami zaczęła swoją korespondencję Czytelniczka Resko24.pl. Chodzi o teren  przy ul. Szczecińskiej w Resku, na którym wystawiają się handlowcy.

Prawdą jest, że tzw. ryneczek żyje swoim życiem, a warunki tam panujące są fatalne. Teraz po fali mrozów, kiedy mamy roztopy, a ziemia nie odbiera wilgoci sytuacja jest jeszcze bardziej uciążliwa.

- Bardzo mnie dziś zbulwersował i zasmucił stan naszego małego targowiska. Wiem, że wystawcy płacą placowe, a brodzą po kolana w kałużach i błocie. Co Gmina robi z ich pieniędzmi płaconymi przez tyle lat. Trzeba tym ludziom pomóc i co na to nasi "bezradni"? - pisze Czytelniczka.

Gmina Resko pobiera opłatę targową od handlowców, nie są to  wygórowane kwoty. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno sprzedający jak i kupujący brodzą w błocie w centrum miasta.

Niestety, nie zapowiada się, aby sytuacja na ryneczku uległa poprawie. Docelowo działka, która obecnie pełni rolę targowiska miejskiego jest przewidziana do sprzedaży. Póki to jednak nastąpi i zostanie wyznaczone nowe miejsce do handlu, może warto pomyśleć o jakiś doraźnych działaniach.

Opłata targowa pobierana jest na podstawie  uchwały Nr  Rady Miejskiej w Resku z dnia 24 czerwca  2010r. w sprawie wprowadzenia  opłaty targowej, zarządzenia poboru tej opłaty  w drodze inkasa oraz określenia inkasenta i wysokość wynagrodzenia  za inkaso i wynosi:

  • § 2. Ustala się dzienne stawki opłat targowych  od osób fizycznych, prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowisku lub w miejscach czasowo wyznaczonych do prowadzenia działalności handlowej w podanych niżej wysokościach:

Na zdjęciach targownisko miejskie w Resku

Resko24.pl/ fot. Czytelniczka Resko24.pl

 

Komentarze  

Arkadiusz.
+17 # Arkadiusz. 2018-03-13 19:26
5 zł dziennie od stoiska to wystarczajaco by w rok zgromadzic tyle co potrzeba na wzmocnienie gruntu taka geokrata:
http://ekokratka.pl/wp-content/uploads/2014/11/medium-2.jpg

Niedlugo nie będzie terenu na parking w centrum, nie bedzie targowiska, nie bedzie miejsca na cyrk, czy wesole miasteczko, nie bedzie duzego placu na wieksza impreze masowa...

...mamy za to prywatne dzialki w centrum, rondo przy cmentarzu i pustą obwodnicę.
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+15 # Dopierdator 2018-03-13 20:29
Panie Arkadiusz. na tej pustej obwodnicy mamy jeszcze kilka kamer które tą pustkę monitorują, a w parku ani jednej i legalnie w pełnym oświetleniu trwa dewastacja parku miejskiego - zresztą całkiem niedawno remontowanego. I gdzie tu logika? Handlowcy, Klienci! Wodery i na zakupy ;-)
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.