Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Turniej Radowo Male 2018 01Zgodnie z zapowiedzią 10 marca 2018 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym odbył się VI Memoriał Halowej Piłki Nożnej Oldbojów im. Romualda Pałasza. Turniej zorganizowano ku pamięci działacza społecznego i sportowego Radowa Małego, pierwszego prezesa Ludowego Klubu Sportowego Radowia Radowo Małe.

Współorganizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Łobzie, Urząd Gminy w Radowie Małym, Rada Wojewódzka LZS w Szczecinie, LKS „Radowia” Radowo Małe wraz z oldbojami tego klubu oraz Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas zawodów - 1 x 12 min.

Wyniki Grupy A:
Bizon 1977 Cerkwica - Radowia I Radowo Małe - 1 : 3
Sokół St. Dąbrowa - Ikar Krosino - 1 : 2
Bizon 1977 Cerkwica - Sokół St. Dąbrowa - 0 : 1
Radowia I Radowo Małe - Ikar Krosino - 0 : 2
Ikar Krosino - Bizon 1977 Cerkwica - 2 : 1
Sokół St. Dąbrowa - Polonia Płoty - 0 : 2
Do półfinału z grupy A awansowali: Ikar Krosino z pierwszego miejsca z kompletem zwycięstw oraz Radowia I Radowo Małe z drugiego.

 

Wyniki Grupy B
Pamet Świdwin - Radowia II Radowo Małe - 1 : 3
Portowcy Stars Szczecin - Polonia Płoty - 7 : 3
Pamet Świdwin - Portowcy Stars Szczecin - 1 : 4
Radowia II Radowo Małe - Polonia Płoty - 2 : 0
Polonia Płoty - Pamet Świdwin - 1 : 1
Portowcy Stars Szczecin - Radowia II Radowo Małe - 5 : 0
Do półfinału z grupy B awansowali: Portowcy Stars Szczecin z pierwszego miejsca z kompletem zwycięstw oraz Radowia II Radowo Małe z drugiego miejsca.

Następnie zespoły, które zajęły IV miejsca w swoich grupach grały mecz o VII miejsce. Tu Polonia Płoty wysoko bo 6 : 1 pokonała oldbojów Bizona 1977 Cerkwica. W meczu o V miejsce wystąpiły Sokół Stara Dąbrowa i Pamet Świdwin. Nieznacznie lepszymi wygrywając 1 : o okazali się świdwinianie.

W pierwszym meczu półfinałowym Ikar Krosino pokonał 3 : 1 drugi zespół Radowii Radowo Małe, a w drugim półfinale Portowcy Stars Szczecin 4 : 1 pokonali pierwszy zespół gospodarzy turnieju Radowię Radowo Małe.

Mecz o III miejsce był bardzo wyrównany. Radowia II Radowo Małe postawiła mocny opór Radowii I Radowo Małe ale zwycięstwo 3 : 2 przypadło pierwszemu zespołowi.

Finał był bardzo ciekawy. Oba zespoły nie chciały się otworzyć, skupiały się na dokładnych podaniach i starały się nie popełnić błędu. W Portowcach grało 3 aktualnych wicemistrzów Polski w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów z Zawiercia: Olgierd Moskalewicz, Grzegorz Matlak i Tomasz Wydmuszek. Jedyną w tym meczu skuteczną akcję przeprowadzili Portowcy Stars Szczecin i to oni po strzale Tomasza Podobasa 1 : 0 wygrali ten mecz i tegoroczny Memoriał podkreślając swoją dominację w halowej piłce nożnej oldbojów. Memoriał wygrali trzeci raz z rzędu! Gratulacje!

W zespole PORTOWCÓW Stars Szczecin oprócz trzech już wyżej wymienionych zagrali: Maciej Stolarczyk, Tomasz Podobas i Artur Dmowski, a dostępu do ich bramki bronił Mariusz Giergiel.

Na trybunach od pierwszego do ostatniego gwizdka kibicowali: Prezes Rady Wojewódzkiej LZS - Tomasz Paciejewski, Przewodniczący Rady Pawiatu Łobeskiego - Zygmunt Bławździewicz, Wójt Gminy Radowo Małe - Wiesław Lorent, Zastępca Wójta Gminy Radowo Małe - Wiesław Mały, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym - Ewa Radanowicz wraz siostrą (obie Panie są córkami Romualda Pałasza), Prezes Klubu LKS Radowia Radowo Małe - Józef Lewandowski.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Portowcy Stars Szczecin
2. Ikar Krosino
3. Radowia I Radowo Małe
4. Radowia II Radowo Małe
5. Pamet Świdwin
6. Sokół Stara Dąbrowa
7. Polonia Płoty
8. Bizon 1977 Cerkwica

Pamięć Romualda Pałasza uczciło 76 uczestników memoriału. Rozegrano 18 stojących na wysokim poziomie spotkań, w których oglądaliśmy wiele wspaniałych akcji i pięknych bramek. Łącznie strzelono 66 goli. Choć oficjalnie nie prowadzono klasyfikacji indywidualnych to warto nadmienić, że po 5 bramek strzelili Maciej Stolarczyk i Tomasz Podobas z Portowców Stars Szczecin oraz Mariusz Poniewiera z Radowii II Radowo Małe, a najmiej bramek wpuścił do siatki Jacek Lindobeja z Ikara Krosino.
W przerwach w turniejowej rywalizacji tradycyjnie jak na oldbojów przystało raczono się do woli przygotowanymi przez organizatorów smakowitymi przystawkami, ciastem i kanapkami, kawą i herbatą, a po zakończeniu turnieju wszyscy spotkali się na uroczystym obiedzie. Turniej prowadził i czuwał nad sprawnym jego przebiegiem Andrzej Schneider - Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów w Piłce Nożnej, opiekę medyczną sprawował Mariusz Lipski, a mecze sędziowali: Grzegorz Woźniak z Radowa Małego oraz Mariusz Włodarz z Łobza. Słowa uznania za trud włożony w organizacje imprezy dla organizatorów Memoriału.
Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie od pierwszej edycji Memoriału dla Ewy Radanowicz, Zygmunta Bławździewicza oraz Józefa Lewandowskiego.

Źródło: Andrzej Schneider - prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów/własne

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.