Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Młodzież z Zespołu Szkół w Resku uczestniczyła w inauguracji III Zachodniopomorskiej i Szczecińskiej Wiosny Poezji. Uroczystość odbywała się 21 marca b.r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Podczas tak ważnej uroczystości były zaprezentowane, reminiscencje z wiosenno-poetyckich działań w Resku, towarzyszyła temu prezentacja. Byliśmy dumni, że nasze dotychczasowe działania na niwie popularyzacji literatury są zauważane przez osoby ze środowisk twórczych Szczecina.

Głównym wydarzeniem tego dnia było uhonorowanie poetki Barbary Teresy Dominiczak ze Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis oraz Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Z uwagą wysłuchaliśmy laudacji z okazji przyznania obu odznaczeń, którą wygłosiła profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Katarzyna Krasoń. Na zasłużony aplauz zasługiwała inscenizacja poetycko-muzyczna oparta na utworze "Siekierki: poemat o forsowaniu Odry" w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Żywego Słowa pod kierunkiem Zenona Lacha. Zasłuchaliśmy się także w impresje muzyczne studentów Akademii Sztuki i podziwialiśmy wykonanie fragmentów: "Wiosny" Antonio L. Vivaldiego, Poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" Michała Kleofasa Ogińskiego oraz etiudy Fryderyka Chopina.

Czekamy na mieszkańców Reska i okolic we czwartek (22.03.2018r.) o godzinie 19.00 na rynku, by wspólnie rozpocząć Reską Wiosnę Poezji.

W imieniu uczestników dzisiejszego wydarzenia i organizatorów Reskiej Wiosny Poezji
Joanna Murat

Młodzież z Zespołu Szkół w dniu inauguracji III Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji odbywającej się w auli Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

 

Goście zgromadzeni na uroczystości

 

Pani Teresa Barbara Dominiczak uhonorowana: Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis oraz Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego

 

Prezentacja reminiscencji z wiosenno-poetyckich działań w Resku

 

Gratulacje poetce składają uczniowie Zespołu Szkół w Resku

 

Impresje muzyczne studentów Akademii Sztuki

 

Inscenizacja poetycko-muzyczna

 

Dobry humor nie opuszczał młodzieży

Resko24.pl

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.