Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Pozegnanie zimy 2018 07Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,
Dzisiaj cię spalimy, bo nie chcemy zimy!

Wiosna to wspaniała pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia, a dzień jest coraz dłuższy. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dla dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku był inny niż zwykle.

Dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach, w ubraniach o barwach wiosennych (dominował, oczywiście, kolor zielony!) Dzień rozpoczął się wiosennym „piknikiem” bajkowym, podczas którego dwie sale przedszkolne zamieniły się w … „kinową wiosenną łąkę”, na której dzieci rozłożyły własne kocyki, poduszki i oglądały ulubione kreskówki: „Przygody Bolka i Lolka”, „Smerfy”, „Reksio”. W przerwie każde dziecko delektowało się kawałkiem pizzy, która okazała się nie lada przysmakiem – większość domagała się dokładki!

Po relaksie z bajką i lekkim posiłku z przedszkola wyruszył barwny korowód w asyście funkcjonariuszy policji, zapewniających bezpieczny przemarsz ulicami miasta. Na jego czele najsilniejsze przedszkolaki niosły Marzannę - zimową pannę, a każda grupa odznaczała się innym rekwizytem wiosennym: niesiono zielone balony, wiosenne kwiaty, trąbki i piszczałki oraz instrumenty perkusyjne. Ogłaszano wszystkim mieszkańcom przyjście wiosny.

W ogrodzie przedszkolnym pożegnano „zimową pannę” piosenką i okrzykami „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”, a następnie kukłę spalono. Po tym obrzędzie przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie gaika-maika – symbolu nowej pory roku. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały prace plastyczne na temat wiosny, które wyeksponowały na swoich półkach.
Dzień ten był pełen wrażeń: było kolorowo i bardzo głośno, i najważniejsze - towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, choć chwilami powiało jeszcze chłodnym wiatrem.

Wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
Dziękujemy Komendantowi Komisariatu Policji w Resku asp. sztab. Grzegorzowi Łydzińskiemu i Kierownikowi Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Resku asp. sztab. Edycie Klepczyńskiej za zapewnienie bezpiecznego przemarszu przedszkolaków z okazji powitania wiosny.

J. Szpak, K. Celińska,
K. Kaczor, B. Woszczyńska

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.